Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Czym są dzisiaj w Polsce klasy społeczne, jakie panują między nimi antagonizmy, jak wygląda nasza klasa średnia, co zmienia w tej kwestii plan zmiany systemu podatkowego przez PiS? O tym w okładkowych tekstach „Polityki”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym, powiększonym, bo 124-stronicowym, numerze „Polityki” na długi weekend mamy dla Państwa wiele interesujących i aktualnych tematów, w tym:

• Sondaż „Polityki” i Kantar Public: co powinna teraz robić opozycja, jak się zachowywać wobec PiS, w jakich blokach iść do wyborów, kto powinien przewodzić opozycji, co sądzą wyborcy „nie-PiS-u” o swoich partiach – analizuje Mariusz Janicki.

Jak wygląda „koniec pandemii”, luzowanie obostrzeń, otwieranie restauracji, kin, siłowni i innych usług, kto przetrwał, jakie są perspektywy tych biznesów – pisze Marcin Piątek.

• Czym są dzisiaj w Polsce klasy społeczne, jakie panują między nimi antagonizmy, jak wygląda nasza klasa średnia, co zmienia w tej kwestii plan zmiany systemu podatkowego przez PiS – o tym mówi prof. Andrzej Leder w rozmowie ze Sławomirem Sierakowskim oraz pisze w artykule Edwin Bendyk.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

Co znowu kombinuje Adam Bielan, który przystąpił do drugiego ataku na Jarosława Gowina, po co chce zakładać nową partię, czy to może wpłynąć na spójność Zjednoczonej Prawicy, a w konsekwencji na polityczną sytuację w kraju? O tym pisze Agnieszka Sowa.

Kim jest poseł Maciej Gdula, naukowiec i polityk, teraz jedna z głównych twarzy Lewicy, walczący o sprawiedliwość społeczną, a jednocześnie krytykowany za duży osobisty majątek i zarobkowe wynajmowanie licznych nieruchomości – opisuje Rafał Kalukin.

• O tym, jak łatwo Kościół katolicki zdobywa wielkie połacie ziemi, a potem nimi obraca z zyskiem – pisze Zbigniew Borek.

• To, dlaczego wciąż tak wielu Polaków nie chce się szczepić na covid, jakie za tym stoją argumenty, spiskowe teorie, społeczne uwarunkowania i jak to się wiąże z poglądami politycznymi – przedstawia i analizuje Jędrzej Winiecki.

• O niszczeniu nadmorskiego pasa nad Bałtykiem i chaotycznym budowaniu na tych terenach – pisze Ryszarda Socha.

Ile kosztowały szpitale tymczasowe w czasie pandemii, jaka jest cena ich likwidacji i czy to wszystko było racjonalne – raportują Katarzyna Kaczorowska i Paweł Reszka.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: o nowych przepisach w ruchu drogowym; o słynnych 70-metrowych domkach z tzw. Polskiego Ładu – co to ma być?; o politycznych woltach peruwiańskiego pisarza Vargasa Llosy; o Billu Gatesie – idealnym bohaterze teorii spiskowych; o porodach przed wiekami, czyli polskiej mumii w ciąży; o przyszłych cyberwojnach; o narodzinach amerykańskiej sztuki i o nowych brzmieniach muzyki ludowej.

Proponujemy także wybór tekstów z nowego wydawnictwa „Polityki” – miesięcznika „Świat Nauki. Scientific American”. To wszystko i jeszcze więcej w naszym najnowszym numerze. Gorąco polecam i życzę inspirującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Czytamy i oceniamy nowego Wiedźmina. A Sapkowski pióra nie odkłada. „Pisanie trwa nieprzerwanie”

Andrzej Sapkowski nie odkładał pióra i po dekadzie wydawniczego milczenia publikuje nową powieść o wiedźminie Geralcie. Zapowiada też, że „Rozdroże kruków” to nie jest jego ostatnie słowo.

Marcin Zwierzchowski
26.11.2024
Reklama