Ordo Iuris otwiera szkołę. Chodzi o Collegium Intermarium, czyli „międzymorskie”, nawiązujące nazwą do jagiellońskiej wizji Polski „od morza do morza”. Ma działać od Bałtyku po Morze Czarne, być jednocześnie „najważniejszym ośrodkiem intelektualnego oddziaływania na los Polski i Europy Środkowej” i konkurencją dla założonego przez George’a Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego. Ma być międzynarodowo, tradycyjnie i oczywiście ultrakonserwatywnie.
Katedrą Prawa Międzynarodowego będzie kierować Szwedka Ingrid Detter de Frankopan, doradczyni Jana Pawła II. Kierownikiem katedry Nauki o Państwie Wydziału Prawa został Stephen Baskerville, amerykański prawnik znany z tego, że podczas wykładów miał obrażać osoby LGBT. Wśród wykładowców znaleźli się też: Ligia De Jesús Castaldi, związana z organizacją założoną przez prawnika Donalda Trumpa; Stephen Bartulica, doradca ds. religii prezydenta Chorwacji; Angela Gandra, prawniczka współpracująca z rządem Brazylii. Rektor Collegium Tymoteusz Zych, wiceprezes Ordo Iuris, zapowiedział, że do „współpracy” zaproszono też prof. Ewę Budzyńską i prof. Tadeusza Kanię – oboje z Uniwersytetu Śląskiego, oboje ukarani za ksenofobiczne wypowiedzi.
Oprócz stacjonarnego prawa (8 tys. zł za rok) i kierunków podyplomowych (m.in. polityka rodzinna w samorządzie) w ofercie są anglojęzyczne studia na kierunku International Human Rights Law, mające wykształcić specjalistów w dziedzinie praw człowieka. Collegium ma się stać kuźnią prawniczych kadr, specjalistów od regulacji aborcji, dyskryminacji osób LGBT, ograniczania dostępu do rozwodów i in vitro. Wszystko po to, by przybliżyć się do największego celu Ordo Iuris: zmiany prawa w Polsce i umacniania ultrakonserwatyzmu w Europie.