Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

W tygodniku „Sieci” prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński mówi: „Ale dostrzeżmy też belkę w swoim oku, że tak samo możemy czasem powstrzymać wypowiedzi w swoich środowiskach, które idą za daleko i które również mogą się przerodzić w hejt”. W tym samym numerze Jan Pietrzak kończy swój felieton koncyliacyjnie: „Pilnujmy niepodległości, tej reanimowanej w 2015 r., bo jest wściekle atakowana przez zajadłe kasty zdrady i korupcji, narodowych zaprzańców i pospolitych złodziei”.

Kultura i obyczaje polityczne w jednym. „Tygodnik Solidarność” cytuje poseł Krystynę Pawłowicz, która zatweetowała: „Panie Timmermans, skrajnie nienawistnie traktujący Polskę, nie jest pan u nas mile widziany. Mam nadzieję, że polskie władze i Polacy przyjmą dziś pana fałszywe gesty adekwatnie, na zasadzie wzajemności. Sorry, powiem wprost: pana pulchne rączki precz od Polski!”.

Prezes PiS pisze coraz bardziej totalne listy: „Dzielący nas od poprzedniego Zjazdu Klubów »Gazety Polskiej« rok nie był z wielu względów łatwy. Musieliśmy się bowiem mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy wszelką miarę i jakże często elementarną przyzwoitość, nie cofała się przed niczym i formułowała skrajnie absurdalne oskarżenia pod naszym adresem”. Coraz bardziej współczujemy, zwłaszcza takich zdań: „Nie próżnowały też – proszone o pomoc przez polskie kompradorskie elity – wrogie nam ośrodki zagraniczne, które bezprzykładnie usiłowały politycznymi naciskami zmienić bieg polskich spraw i zahamować proces Dobrej Zmiany”. Przepisał od Gomułki?

Felietonista Wojciech Mucha niecierpliwi się w „Gazecie Polskiej”: „Tymczasem władza wchodzi w okres wyborczy, czas rozdawnictwa kiełbasy i wyhamowywania ostrych reform.

Polityka 26.2018 (3166) z dnia 26.06.2018; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama