Inspiracje i porady

Profesjonalne narzędzia w Twojej firmie, których nie powinno zabraknąć

Elektronarzędzia w pracy Elektronarzędzia w pracy mat. pr.
Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, w której wykorzystujesz elektronarzędzia na porządku dziennym, ich wybór nie powinien być dziełem przypadku. W końcu to dzięki dobrze dobranym sprzętom możesz efektywnie wykonywać swoją pracę. Poznaj profesjonalne narzędzia do firmy, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie.

Jak wybierać profesjonalne narzędzia do firmy?

Rynek elektronarzędzi jest bardzo szeroki i każdy znajdzie na nim coś dla siebie, zarówno osoby, które zajmują się majsterkowaniem sporadycznie i hobbystycznie, jak i profesjonaliści wymagający od sprzętu wydajności, wysokiego komfortu pracy i bezpieczeństwa w każdych warunkach. Decydując się na zakup wyposażenia, zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • wydajność pracy – parametry techniczne takie, jak chociażby liczba obrotów i udarów czy moc wiertarki udarowej powinny być dopasowane do specyfiki Twojej pracy;
  • bezpieczeństwo użytkowania – zwracaj uwagę na obecność funkcji łagodnego startu, antyrestart, ale też gumowane uchwyty czy dodatkowe osłony. Dzięki takim dodatkom minimalizujesz ryzyko wypadku przy pracy;
  • rodzaj zasilania – narzędzia przeznaczone do ciężkiej pracy zwykle będą miały zasilanie sieciowe, ale nie zawsze. Dobrym przykładem firmy, która produkuje narzędzia akumulatorowe do profesjonalnego zastosowania jest firma DeWALT. Mobilność i wydajność w jednym? Dlaczego nie! W przypadku zasilania akumulatorowego istotne znaczenie ma również pojemność baterii rzutująca na czas pracy urządzenia.

Topowe rozwiązania dla profesjonalistów oferują firmy DeWALT, Makita czy Milwaukee. W ich ofercie znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju elektronarzędzi do codziennej pracy. Wybierając ich produkty otrzymujesz sprawdzone rozwiązania, które idealnie nadają się do ciężkich lub wysoce specjalistycznych zadań.

Jakie narzędzia warto mieć w warsztacie?

Dobór narzędzi powinien być podyktowany przede wszystkim rodzajem wykonywanej pracy. W końcu firma zajmująca się świadczeniem usług remontowo-budowlanych ma inne potrzeby niż zakład mechaniki samochodowej czy cieśla. Jakie sprzęty najczęściej wykorzystują profesjonaliści?

Wiertarki

Wiertarki to rozbudowana grupa narzędzi, która dzieli się na wiertarki bez udaru, z udarem, kątowe oraz magnetyczne. Pozwalają na wykonywanie otworów w różnego rodzaju materiałach, jak beton, drewno, metal czy tworzywo sztuczne. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się wiertarki udarowe dzięki mechanizmowi pozwalającemu na ruch posuwisto zwrotny. Wybierając je, zwróć uwagę na prędkość obrotową (w tym liczbę biegów), częstotliwość udarów oraz moc.

Do prac niewymagających ciężkiego sprzętu warto sięgnąć po wiertarko-wkrętarkę. Łączy ona możliwości wykonywania otworów z wkręcaniem oraz wykręcaniem śrub i wkrętów przy pomocy bitów o zróżnicowanym kształcie.

Szlifierka oscylacyjna DeWALTmat. pr.Szlifierka oscylacyjna DeWALT

Szlifierki

Szlifierki można podzielić na kątowe, do gipsu lub betonu oraz drewna. Szlifierki kątowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Poza szlifowaniem nadają się do zdzierania starych warstw lakieru lub farby, precyzyjnego polerowania, a nawet otworowania, np. płytek ceramicznych. Przeznaczenie w dużej mierze zależy od typu zastosowanej tarczy. Decydując się na zakup szlifierki, sprawdź przede wszystkim liczbę obrotów, średnicę tarczy oraz typ silnika. Motory bezszczotkowe są bardziej wydajne i rzadziej ulegają awariom niż szczotkowe.

Frezarki

Frezarki służą do skrawania różnego rodzaju elementów, np. drewna, ale też ich obróbki płaskiej, np. wykonywania rowków lub żłobień. To uniwersalne narzędzie nadające się do pracy w drewnie, ale również betonie, glazurze lub metalu. Do zastosowań w warsztacie doskonale nadają się frezarki górnowrzecionowe, w których element tnący znajduje się nad blatem roboczym. Są znacznie łatwiejsze w użyciu niż modele dolnowrzecionowe. Jeśli chcesz kupić frezarkę, zwróć uwagę m.in. na wielkość suwu wgłębnego, średnicę freza oraz prędkość obrotową i możliwość jej płynnej regulacji.

To oczywiście jedynie niewielki ułamek elektronarzędzi, które znajdą zastosowanie m.in. w branży remontowo-budowlanej. Do najcięższych prac np. w betonie warto sięgnąć po młotowiertarki i młoty udarowe. W zakładzie kamieniarskim niezbędne są przecinarki, a w zakładzie stolarskim – grubościówki i strugarki.

Gdzie szukać profesjonalnych narzędzi do firmy?

Planujesz wyposażyć świeżo założony warsztat albo poszerzasz profil działalności i chcesz kupić nowy sprzęt, ale masz wątpliwości, co dokładnie kupić? Sprawdź ofertę sklepu Narzedziownia. Znajdziesz w nim szeroki wybór zarówno elektronarzędzi wraz z akcesoriami, jak i klasycznych narzędzi ręcznych takich firm, jak DeWALT, Makita, Metabo, Hikoki czy Milwaukee. W razie wątpliwości skontaktuj się z obsługą sklepu. Doświadczeni profesjonaliści pomogą Ci dopasować komplet narzędzi Do Twoich potrzeb.

Materiał przygotowany przez Narzędziownia

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Gra o tron u Zygmunta Solorza. Co dalej z Polsatem i całym jego imperium, kto tu walczy i o co

Gdyby Zygmunt Solorz postanowił po prostu wydziedziczyć troje swoich dzieci, a majątek przekazać nowej żonie, byłaby to prywatna sprawa rodziny. Ale sukcesja dotyczy całego imperium Solorza, awantura w rodzinie może je pogrążyć. Może mieć też skutki polityczne.

Joanna Solska
03.10.2024
Reklama