Lato będzie należeć do jednego autora. Po siedmiu latach od spektakularnego sukcesu „Bezcennego” Zygmunt Miłoszewski powraca z nowym thrillerem przygodowym. I nie zawodzi. „Kwestia ceny” to porywająca, niezwykle aktualna powieść, która powstawała m.in. podczas… rejsu przez Atlantyk.
Marzę o tym, że to jest moment opamiętania. Ten styl życia – żeby żreć więcej, szybciej i bardziej bez sensu – musiał upaść. Ale jednocześnie boję się, że będzie wręcz odwrotnie – mówi pisarz Zygmunt Miłoszewski przed premierą nowej powieści „Kwestia ceny”.
To nie jest kolejna powieść o prokuratorze Szackim, ale historia obyczajowa i historyczna.
Rozmowa z Zygmuntem Miłoszewskim, laureatem Paszportu POLITYKI w dziedzinie literatury, o tym, co zrobić z pieniędzmi na kulturę i co dalej z prokuratorem Szackim.
Nagroda za wciągającą intrygę, łączącą przenikliwy portret współczesny Polski z diagnozą kluczowych problemów społecznych.
Prokurator Teodor Szacki, którego znamy z wcześniejszych książek Zygmunta Miłoszewskiego, przenosi się do Olsztyna.
Miłoszewski pełnymi garściami czerpie z tradycji gatunku.
Obie powieści kryminalne tego autora otrzymały prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru i zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez czytelników, jak i krytyków literackich.
„Ziarno prawdy” to kawałek porządnej literatury kryminalnej, z dobrze zarysowaną intrygą i świetnie portretowanymi postaciami.