Faworyzujemy gatunki, które są przez nas lubiane. Wynika to z efektu Bambi, gdy wyżej cenione jest życie istot uważanych za urocze, niegroźne i piękne, a niżej tych, które – wedle ludzkiego wzorca – są odpychające i niegodne.
Dziś wartość stanowią aktywność, witalność i dobrobyt, modelowe ciała są zdrowe, ale i zadbane – po fryzjerze, z manikiurem, ogolone. Rozmowa z socjolożką dr Dominiką Byczkowską-Owczarek o zmaganiach z ciałem i wymaganiach, jakie sobie w związku z nim stawia człowiek.
Czy zdrowie równa się szczupłość? Ale czym byłaby szczupłość? Czy rozmiar M to stan zaniedbania, który ma motywować do osiągnięcia rozmiaru S? I jakie to są w ogóle wymiary?
Miał być spokojny długi weekend, tymczasem media społecznościowe zapłonęły. Wszystko za sprawą postu Agnieszki Kaczorowskiej-Peli – tancerki, aktorki (znanej z roli Bożenki w „Klanie”) i influencerki, która na swoim Instagramie zgromadziła niemal 400 tys. obserwatorów.
Już trzymiesięczne niemowlęta przyglądają się ładnym twarzom istotnie dłużej niż nieładnym. I niezależnie od wieku, płci i rasy pochylającej się nad nimi osoby.
Stylizacje, prostowania, opalania, henny, depilacje oraz manikiury. Nowy rok szkolny to dla nastolatek nie lada wyzwanie.
Kobiety uczą się oceniać wzajemnie za wygląd i nie reagować na przypadki seksizmu, opowiada dr Iwona Chmura-Rutkowska, która bada społeczną hierarchię współczesnych nastolatków.
Choć Polacy masowo oglądają programy kulinarne, sami niekoniecznie mają czas na to, by gotować. Dietetyczny catering, początkowo kojarzony z gwiazdami i celebrytami, trafia pod strzechy.
Jest nowa recepta na młodość, której skuteczność potwierdzili niedawno naukowcy. Tylko po co właściwie tych recept na młodość potrzebujemy?
Za potwierdzenie ludowej prawdy – iż choroba wypisana jest na twarzy – wzięli się poważni naukowcy i opublikowali wyniki badań, w których to udowodniają.