O tym, czy przywódcy na miarę Churchilla i Kennedy’ego odeszli na dobre. Oraz jak i dlaczego kłamią politycy – opowiada Max Hastings, brytyjski dziennikarz i historyk.
Szare eminencje, dyplomatki czy ochroniarki? O roli, jaką podczas konferencji w Jałcie w 1945 r. odegrały Anna Roosevelt i Sarah Churchill, opowiada Catherine Grace Katz, autorka książki „Córki Jałty”.
Henry Kissinger, były sekretarz stanu USA, skończył sto lat. Przy okazji wydał 19. książkę – tym razem o sześciu największych światowych przywódcach.
Kto tworzył, a kto niszczył Europę w XX w.? I na ile osobowość przywódców wpływa na bieg historii?
Wartka opowieść, pełna szczegółów, anegdot i bon motów, daje nam zarazem big picture.
Czy rzeczywiście Charles de Gaulle zawinił więcej niż inni nasi ówcześni sojusznicy i trzeba będzie demontować jego pomnik w centrum Warszawy?
Gary Oldman zdobył Złoty Glob i jest faworytem w oscarowej rywalizacji o miano najlepszego aktora sezonu. Jego kreacja Churchilla w thrillerze politycznym „Czas mroku” przejdzie do historii kina.
70 lat temu prezydent USA wygłosił w Kongresie przemówienie, które zainicjowało ważną zmianę w powojennych dziejach świata.
Uosobienie politycznego uporu, mistrz angielskiej mowy, noblista, ale przede wszystkim mąż stanu, który miał ogromny wkład w zwycięstwo nad Hitlerem – taki był zmarły pół wieku temu Winston Churchill.