Na warszawskich Bielanach pojawił się mural autorstwa Wilhelma Sasnala. Artysta uwiecznił legendę opozycji demokratycznej.
Za zrewolucjonizowanie języka literatury, za ukształtowanie polskiej muzyki popularnej ostatnich dekad i za malarstwo, które sprawiło, że całe pokolenie twórców uwierzyło w swoją szansę na międzynarodowy sukces.
10 najważniejszych dzieł sztuki ostatniego trzydziestolecia. To one prowokowały, wywoływały dyskusje i skandale, odnosiły sukcesy, zmuszały do myślenia.
Fantastyczny zestaw zebranych prac, dowodzących najwyższej jakości artystycznego dorobku artysty i jego niebanalnego spojrzenia na historię, Polskę, nas samych.
Imprezę powinno się opuścić w jej najlepszym momencie – mówi o swojej karierze Wilhelm Sasnal, najbardziej doceniany polski malarz swojego pokolenia, a dziś w równej mierze filmowiec.
Polski rynek sztuki ma się mniej więcej tak do światowego, jak schronisko młodzieżowe do hotelu Ritz. Ale przecież i w jednym, i w drugim mogą dziać się ciekawe rzeczy. No i się dzieją.
Znany artysta z żoną zrobili film o wsi. Takiej, jakiej jeszcze w polskim kinie nie widzieliśmy.
Wystawa ta jest swego rodzaju obrazem narodowych gustów, a może raczej – gustów tych, którzy kupują dzieła współczesnego malarstwa.
Sztuka w kinie, sztuka na plantach, sztuka na szkieletorze – Fundacja No Local próbuje wyprowadzić sztukę poza kontekst galerii, stworzyć nowe, bardziej komfortowe przestrzenie jej odbioru, a także nowe, prowokujące sytuacje dla artystów. Rozmowa z kuratorkami projektu.