Badacze z Polski zdobyli najpoważniejszą spośród niepoważnych nagród naukowych. Mamy kolejnych noblistów!
Na budowę fabryki leków krwiopochodnych podatnicy składali się już kilkakrotnie. Teraz mamy zrzucać się znowu. Czy i tym razem pieniądze na budowę fabryki przerabiającej osocze zostaną zmarnowane?
Jak radzą sobie ozdrowieńcy? Wielu myślało, że szybko wróci do zdrowia, ale problemy z koronawirusem trwają dłużej niż sama infekcja.
Jeszcze kilka tygodni temu eksperci przestrzegali przed koronawirusem głównie osoby starsze, bo u dzieci i osób w wieku 20–40 lat miał on wywoływać zaledwie lekkie przeziębienia. Dziś zmieniają swoje podejście.
Chirurdzy doskonalą swoje umiejętności na wirtualnych symulatorach i w grach komputerowych. Hematolodzy zaś powinni częściej zasiadać do szachów. Bo nowotwór to – jak mówią – gra strategiczna.
Życie uczonych bywa ciekawsze niż historie, jakie znamy z wielkiego ekranu. Ukazały się właśnie dwie książki o dwu ważnych postaciach ze świata współczesnej polskiej nauki.
Rozmowa z prof. Wiesławem W. Jędrzejczakiem, hematologiem i onkologiem, o trudnej sztuce wykrywania nowotworów i lukach w pakiecie onkologicznym.
Nowe testy krwi mogą ułatwić rozpoznanie ciężkich chorób na długo przed pojawieniem się ich objawów.
Jest pan pod ochroną nie tylko żywych, ale i tych, którzy umarli – piszą do dr. Mirosława G. pacjenci, którzy zawiązali Sieć. Przyjadą na proces nawet na ostatnich nogach.
Rozmowa z prof. Wiesławem W. Jędrzejczakiem, hematologiem, o nowych nadziejach w walce z białaczką