Możemy mówić o przemocy wobec kobiet jako o zjawisku globalnym.
Dziś 14 lutego. Wspomnienie świętego Walentego, święto zakochanych, ale też sieci kin, popcornu, waty cukrowej, sklepów jubilerskich i pluszowych misiów. W tym roku nie dla wszystkich będzie to takie oczywiste.
Barack i Michelle Obamowie wystąpili w programie „The Ellen Show” i... złożyli sobie wzajemnie walentynkowe życzenia. Wykazując się przy tym dużym poczuciem humoru.
Rozsiany w kawałkach po świecie święty Walenty, patron epileptyków, chorych na cholerę oraz zakochanych, dokonał kolejnego cudu. W Chełmnie, dzięki kości świętego, nastąpił cud marketingowy.
Koszty zdrady spadają, więc zdradzamy częściej, co nie dotyczy homoseksualistów. A szczęście to nie jedyny powód wiązania się ludzi w pary – tak przynajmniej twierdzi Marina Adshade.
Dzień Zakochanych to wynalazek współczesny, w dodatku z importu. W przeszłości, nawet bez Walentynek w kalendarzu, zakochanych można było spotkać niemal na każdym kroku. Może wcale nie potrzebujemy tego dnia, by pamiętać o tych, których kochamy?
Zdjęcia „NAC” pochodzą z zasobów
Narodowego Archiwum Cyfrowego,
które gromadzi, przechowuje i udostępnia zdjęcia, nagrania radiowe oraz filmy. Posiada m.in. ok. 15 milionów fotografii. Ponad 150 tysięcy można już przeglądać online. Wciąż digitalizowane są kolejne.
Kino nieustannie wraca do znanych romansów, by pokazać wielką namiętność, uczucie nie z tego świata i nie z naszych czasów.
Choć św. Walentego ukradziono z Krobi, on nadal się wstawia za miejscowymi chorymi i zakochanymi. W tej drugiej sprawie jest naprawdę skuteczny.
Miłosne obyczaje, opowieści, legendy. Jak zakochują się i kochają w różnych zakątkach świata
Walentynki - Walentynkami, ale co na to powiedzą feministki?