Tunezja odrzuciła umowę z Brukselą: pieniądze w zamian za kontrolę migracji. Kryzys narasta, łodzie płyną, a władze pewnie liczą, że wkrótce utargują dużo więcej.
Arabowie są widać tak samo skazani na despotów jak Węgry na Orbána, a Ameryka na demokrację. Potrzeba sporo optymizmu i wyobraźni, żeby nie dojść do wniosku, że arabski eksperyment z demokracją właśnie się skończył.
Na nic zdają się protesty opozycji, która mówi o gwoździu do trumny arabskiej wiosny sprzed ponad dekady. Chodziło w niej o obalenie tyranów i godne życie.
Świat arabski ma pierwszą kobietę na stanowisku premiera. Ale nie wszyscy się cieszą. Coś z tym historycznym momentem jest nie tak.
Kais Saied odwołał premiera i ministrów, zawiesił parlament, odebrał posłom immunitety i zapowiedział, że będą ścigani za korupcję. Jego zdaniem sfrustrowane społeczeństwo ma dość.
Souad Abderrahim została pierwszą w historii burmistrzynią arabskiego miasta – Tunisu. Czy powinna za to dziękować mężczyznom?
Na tunezyjskiej plaży gwiżdżą kule, polski wywiad ostrzega przed kolejnymi zamachami w kurortach Egiptu i Tunezji, premier Kopacz namawia do pozostania w kraju. Polska branża turystyki zagranicznej znów ma spory problem.
Susa i inne tunezyjskie kurorty są od dawna wymieniane jako potencjalne miejsca zagrożone zamachami grup terrorystycznych. Okazało się, że nie bez przyczyny.
Dziesiątki tysięcy Tunezyjczyków przemaszerowały ulicami Tunisu w geście solidarności po zamachu w muzeum Bardo, w którym zginęły 23 osoby, w tym trzech Polaków.