Tworzymy świat tak samo, jak świat tworzy nas – mówi Thomas Hertog, belgijski kosmolog, najbliższy współpracownik i przyjaciel Stephena Hawkinga.
Deifikowany za życia i uświęcony w trybie subito Stephen Hawking dopiero cztery lata po śmierci staje się bohaterem pierwszej rzeczowej i krytycznej biografii.
Uparty cyborg, kpiarz, czarujący despota, umysł wybitny, ale osobliwy, wyrocznia delficka? Fizyk i kosmolog Stephen Hawking (1942–2018) był wszystkim w jednym.
Stephen Hawking miał 76 lat. Uznawany za geniusza autor „Krótkiej historii czasu” zmieniał współczesne myślenie o kosmosie.
Naukowiec i aktor pokazali nauce kierunek, w którym ma podążać, by pomóc osobom niepełnosprawnym odnaleźć sens życia.
Trafili Państwo na wywiad Stephena Hawkinga, w którym poleca środek medyczny wspomagający działanie mózgu? Uwaga! To kłamstwo.
Już z następną POLITYKĄ oscarowa „Teoria wszystkiego” o Stephenie Hawkingu – jedna z nowej fali filmowych biografii uczonych. A jakich bohaterów w tej dziedzinie ma do zaoferowania polska nauka?
Nic prostszego. Potrzebny jest tylko tunel czasoprzestrzenny, Wielki Zderzacz Hadronów i bardzo, bardzo szybka rakieta.
Zdaniem genialnego współczesnego astrofizyka, Stephena Hawkinga, ludzie nie powinni szukać kontaktu z cywilizacjami pozaziemskimi. Może to być bowiem zbyt niebezpieczne.