Kisiel jako kompozytor był taki jak w życiu – przekorny, ironiczny, kanciasty.
Rafał Ziemkiewicz, przenikliwy badacz i pogromca odkrytej przez siebie „michnikowszczyzny”, obwieszcza nawrót tej groźnej choroby.
Stefan Kisielewski, poseł Klubu Znak, skierował swoją interpelację na ręce premiera Józefa Cyrankiewicza. Konflikt państwa z Kościołem, który narastał od kilku lat – po chwilowej odwilży w 1956 r. – wchodził właśnie w fazę gorącą, między innymi w związku z przygotowywanymi obchodami Millenium. Dla prymasa Stefana Wyszyńskiego było to Tysiąclecie Chrztu Polski, dla Władysława Gomułki Tysiąclecie Państwa Polskiego. Kilka miesięcy wcześniej, w październiku 1962 r., rozpoczął się II Sobór Watykański. Premier Cyrankiewicz, jak wynika z dokumentów z archiwum telewizji, poprosił o argumenty Włodzimierza Sokorskiego, przewodniczącego Komitetu do spraw Radia i Telewizji. Publikujemy odnalezione tuż przed Wielkanocą dokumenty.
Opublikowane przed rokiem "Dzienniki" Kisiela - księga gruba i nietania - stały się bezprecedensowym hitem księgarskim, a echa wzbudziły niezwykle rozległe, aż po tron papieski sięgające. Obecnie "Iskry" - idąc za ciosem - wydają serię Pism wybranych Stefana Kisielewskiego, obejmującą wszystkie uprawiane przezeń rodzaje i gatunki literackie i publicystyczne.