Po co czekać na wyjazd marzeń do końca wesela? Dziś zakochane pary wyjeżdżają, zanim staną na ślubnym kobiercu. Oto trend: earlymoon.
Organizatorzy imprez weselnych obserwują pociąg do różnorakich ekscesów inspirowanych wzorami z reality shows, typu: ślub półnago w basenie, w progu samolotu tuż przed skokiem ze spadochronem albo bal na 500 par w wynajętym zamku. W tej walce postu z karnawałem utrzymuje się chwiejny remis.
„Wypij kolego, kto z nami nie wypije, tego we dwa kije” – słowa piosenki Kayah i Gorana Bregovicia towarzyszą większości tradycyjnych wesel. Dziś jednak mogą brzmieć nieco opresyjnie, bo coraz popularniejsze stają się wesela bez alkoholu.
Śluby humanistyczne są coraz popularniejsze. Zwłaszcza wśród par, w których jedno z małżonków jest z zagranicy czy jednopłciowych. Bywa, że na taki ślub decydują się też katolicy po rozwodach.
W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?
To opowieść o dzisiejszych love story i uciekających przed pandemią pannach młodych.
W Polsce nadal jedyną możliwą formą zalegalizowania związku jest małżeństwo kobiety i mężczyzny, ale życie wyprzedza prawo i kościelny nakaz
Chętnych do wyjścia w plener jest wielu, ale najważniejsze „tak” wciąż należy do urzędnika.
Scenariusze wieczorów panieńskich są, zdaniem badaczy, hiperseksualne. Tylko co to dziś znaczy, ten seks?
Rozmowa o polskich komuniach, weselach i pogrzebach z fotografem Przemysławem Pokryckim, który od dziewięciu lat podgląda nasze społeczne rytuały.