To, że ktoś, kto napastował kobiety, został wyniesiony na jedno z najważniejszych stanowisk na świecie, stanowi mocny sygnał, że mizoginia jest OK – mówi Laura Bates, autorka książki „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.
Iga Świątek to obecnie najjaśniejsza gwiazda polskiego sportu. Do pasma sukcesów dołączyła właśnie kolejna wygrana French Open. Nie obyło się jednak bez seksistowskiego zgrzytu.
Agnieszka Szpila wygrała Grand Pressa w kategorii „publicystyka”. Nagrody nie przyjęła. Kilka dni później udzieliła wywiadu, by wyjaśnić swoje powody.
Dawniej zapis, iż „ubiór musi być dostosowany do miejsca pobytu”, był rozumiany jako zakaz pokazywania owłosionych nóg, pach i klatki piersiowej, czyli odnosił się do mężczyzn, a obecnie dziwnym trafem dotyczy czegoś całkiem innego. Czego konkretnie, wystarczy zapytać uczennic.
Ze sprawą Jany Shostak wiążą się dla mnie same zdziwienia. Debata poszła w inną stronę, niż powinna, znalazła się gdzieś z boku, unikając przepracowania spraw najważniejszych.
Kobiety uczą się oceniać wzajemnie za wygląd i nie reagować na przypadki seksizmu, opowiada dr Iwona Chmura-Rutkowska, która bada społeczną hierarchię współczesnych nastolatków.
Rozmowa z prof. Marią Poprzęcką o pedofilii i seksizmie w sztuce, a także o tym, czy z powodu poprawności obyczajowej grożą nam czystki w muzeach.
Czy francuski jest seksistowski? Feministki twierdzą, że tak. I chcą zmieniać jego gramatykę.
Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało – to odpowiedź na skargę kobiety, która z imienia i nazwiska wskazuje mężczyznę, który ją molestował.
Departament Pracy USA zarzuca korporacji systemową dyskryminację kobiet. Ostatni skandal tylko naświetlił od dawna istniejący problem.