W życiu prywatnym 93-letni Rupert Murdoch właśnie poślubił piątą żonę. W życiu publicznym nie miał wyboru i musiał odnowić polityczne małżeństwo z Donaldem Trumpem.
Jak się uważa, bez potęgi Murdocha Donald Trump nie zostałby prezydentem, a Brytyjczycy nie wyszliby z Unii. Wyrządził ogromne szkody dla demokracji na całym świecie.
Burze sądowo-personalne wywołały spekulacje, czy telewizja Murdocha nie zmieni kursu na bardziej umiarkowany lub wręcz nie odetnie się od Donalda Trumpa. Może tak być, ale nie musi.
Portal „Vice” zbankrutował, zamknięto BuzzFeeda – media, które zbudowały swoją potęgę w internecie, przechodzą głęboki kryzys.
Fox News, propagandowa tuba Partii Republikańskiej, jest nadal najczęściej oglądanym kanałem telewizji informacyjnej w USA. Czy zaszkodzą jej obecne rewelacje?
Bill O’Reilly, gwiazdor konserwatywnych telewizji za oceanem, stracił pracę z powodu niekonserwatywnego narzucania się kobietom. Ale to również może być początek wielkich zmian w amerykańskich mediach.
Afera „News of the World” doprowadziła do żądań, by całą prasę lepiej kontrolować. Ten system jest właśnie wprowadzany.
Hakerzy, politycy, policjanci, gwiazdy i rekin mediów. Afera podsłuchowa w brytyjskich mediach podtapia już nie tylko imperium Ruperta Murdocha, ale także rząd Davida Camerona. Czy premier miał układ z magnatem?
Trzy dni specjalna komisja grillowała Murdochów. Komisję powołał w ubiegłym roku premier Cameron, kiedy wybuchnął skandal wokół reporterów hakerów z tabloidu News of the World.
Po Lwie (Rywinie) przyszła kryska na Lwicę (lewicy). Sprawa się nie skończyła, ale się przypomniała. Akurat kiedy na wybuchową ścieżkę swojej afery Murdocha weszli Brytyjczycy. Czy czegoś się nauczyliśmy? Czego ich możemy nauczyć?