Amerykańska generacja Z zakochała się w Noplace – medium społecznościowym, które jest nowe, choć wygląda na stare.
W świecie idealnym już dużo wcześniej wszyscy pracownicy MOCAK-u powinni się zbuntować i odejść – mówi Katarzyna Bednarczykówna, reporterka, autorka książki „Masz się łasić. Mobbing w Polsce”.
Sztuczna inteligencja, ekonomia zrównoważonego rozwoju, konfliktu czy długowieczności, inżynieria druku 3D, technologie przemysłu 5.0, energetyka jądrowa. Uczelnie tworzą nowe kierunki studiów, próbując przygotować kadry gotowe zmierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata.
Młodzi ludzie coraz częściej kładą się spać wcześnie i śpią nawet dziesięć godzin na dobę. Warto brać z nich przykład?
Statystycznie kobiety zawsze były bardziej lewicowe od mężczyzn. Ale najnowsze zachodnie dane wskazują, że bierzemy właśnie gwałtowny polityczny rozwód.
Osoby w wieku 15–24 lata są najmniej szczęśliwą grupą spośród wszystkich. To już kolejny dowód na to, że z najmłodszym pokoleniem dzieje się coś złego. I nadal nie bardzo wiadomo, co z tym zrobić.
Tinder przeszło 10 lat temu zrewolucjonizował rynek stron i aplikacji randkowych i zmienił przez ten czas swoje oblicze. A raczej: zmienili się jego użytkownicy.
Większość z nich nie pamięta życia bez internetu, komórek ani Polski bez duopolu PO-PiS. Więcej o Zetkach – o tym, o czym marzą i czego się boją – przeczytacie w naszym cyfrowym wydaniu specjalnym Pokolenie Z.
W kontrze do minimalizmu we wnętrzach coraz śmielej rozpycha się nieład. Nie chodzi jednak o zagracanie mieszkań, a o stworzenie przestrzeni bliższej domownikom, pełnej osobistych przedmiotów. Oto cluttercore.
Dziś człapiących w klapkach i skarpetkach można spotkać w najmodniejszych europejskich dzielnicach i na światowych wybiegach.