Holenderski geniusz nie ma szans w starciu z pokemonami. Od kiedy karty do tej słynnej japońskiej gry stały się obiektami kolekcjonerskimi, budzą wielkie emocje i osiągają zawrotne ceny.
W grze zostajemy asystentem naukowca, który bada, w jaki sposób Pokémony śpią i śnią.
Dziś wszyscy zachowujemy się trochę jak japońskie uczennice – mówi Matt Alt, autor książki „Czysty wymysł: jak japońska popkultura podbiła świat”.
Aplikacje rzeczywistości rozszerzonej pozwalają na przeżycie magicznej przygody w prawdziwym świecie. Po trzech latach od premiery gry Pokemon Go można walczyć ze złem razem z Harrym Potterem.
To jednak nie fair, by nie zostawić nic do roboty aktorom, zrzucając pełną odpowiedzialność za powodzenie lub fiasko całej superprodukcji na żółtą wiewiórkę.
Elektroniczne gry stały się częścią kultury masowej. Biznes nie mógł tego przegapić ani zlekceważyć. Zaczął z nami skomplikowaną grę.
Czy uda się zaprzęgnąć popularną aplikację do służby przyrodzie? Naukowcy pozostają optymistami...
W latach 90. pokemony kompletowało się, szukając ich w torebkach z chipsami. W epoce wirtualnej rzeczywistości łapie się je, skanując otoczenie kamerą w telefonie. Świat oszalał na punkcie gry Pokémon Go.
Według danych UNICEF już co trzecie syryjskie dziecko urodziło się w trakcie wojny.
Pokémon Go opanowała świat. Okazuje się, że małe, elektroniczne stworki zajmują nie tylko nastolatki, ale też wchodzą w paradę czołowym amerykańskim naukowcom.