Jedna z najbardziej znanych i cenionych organizacji pozarządowych na świecie znów ma kłopoty. Brytyjski rząd zamroził jej finansowanie z powodu nowych oskarżeń o nadużycia seksualne.
Instytucje pomocowe będą mogły łatwo sprawdzić nie tylko rekordy krajowej policji, ale też skutecznie zajrzeć w przeszłość osób w innych państwach – wszędzie tam, gdzie działają.
Orgie, wykorzystywanie dzieci i dorosłych, zamawianie prostytutek - Oxfam nie może dłużej ignorować skandalicznych zachowań swoich pracowników. Czy Roland Van Hauwermeiren i jemu podobni pociągną brytyjską organizację na dno?
To już trochę nasza nowa świecka tradycja. Co roku w okolicach szczytu zachodniej plutokracji w Davos Oxfam wali po oczach prowokacyjnym raportem o stanie nierówności. Jak na hejnał odzywają się na to nasi krajowi liberałowie, krzycząc, że to skandal.
Raport Oxfam tak manipuluje danymi, tak by przedstawić drastyczne wnioski, które mają nas poruszyć i wywołać poczucie zawiści.
Rozmowa z dr. Duncanem Greenem, doradcą strategicznym brytyjskiej organizacji humanitarnej Oxfam o tym, dlaczego powinniśmy wydawać więcej na pomoc dla biednych krajów.