Nie ma drugiej tak kulturalnej nocy w całorocznym kalendarzu. Co się wydarzy 18 maja? Gdzie można zajrzeć? Jakie specjalne wydarzenia przygotowała dla licznej publiczności Warszawa?
Co polecić tym, którzy chcą zagrać w covidową „rosyjską ruletkę” i wybrać się na oglądanie sztuki? Darmowe wejście to zawsze te kilka złotych w kieszeni. Na przykład na piwo.
Piąta już edycja Nocy Bibliotek, akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, tym razem odbywać się będzie pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.
Wyjątkowo ciekawie zapowiada się w tym roku Noc Muzeów ze służbami mundurowymi. Sejm wyłączył się z tej imprezy.
Przed nami Noc Muzeów. Szlachetna w założeniu impreza, którą Polacy łatwo zamienili w ludyczny i chaotyczny festyn.
Wystarczyło 12 lat, by Noc Muzeów zamieniła się we własną karykaturę. Teraz jest już za późno, ale od przyszłego roku proponuję zmienić nazwę na „Noc Jarmarków”.
Noc Muzeów z pewnością przyciągnie tłumy. Polacy ruszą na wystawy po części skuszeni darmowym wejściem, po części atmosferą festynu, a po części nawet – zaciekawieni zbiorami. Kuratorzy wystaw coraz lepiej opanowują sztukę przyciągania ludzkiej uwagi.
Rozmowa z prof. dr hab. Dorotą Folgą-Januszewską o tym, jak się zmieniają polskie muzea, czym mogą zachwycić turystów i dlaczego warto do nich zaglądać nie tylko w Noc Muzeów.
W Noc Muzeów 19 maja / 20 maja 2012 r warszawskie Muzeum Karykatury po raz ostatni zaprasza na wystawę „Warszawa 1939-1944. Satyra konspiracyjna oraz okupacyjna rzeczywistość w rysunkach Polskich grafików”.
Dobry pomysł, to ledwie najłatwiejszy początek, a do uroczystego przecięcia muzealnej wstęgi jest równie daleko, jak do oddania nowej autostrady. Czyli baaaardzo daleko.