Pochód wywarł ogromne wrażenie na opinii publicznej w Wielkiej Brytanii.
Czy ZSRR i USA rzeczywiście były gotowe wzajemnie się zniszczyć w październiku 1962 r.? Dlaczego Związek Sowiecki podjął tak ryzykowną grę? Czy rozwiązanie tzw. kryzysu kubańskiego istotnie było pełnym zwycięstwem Amerykanów?
W ciągu kilku miesięcy kolejny polityk zostaje na znak protestu obrzucony butami. Czy to jedynie brak obuwniczej 'galanterii', czy nowa forma politycznego wyrazu?
Gdy Nikita Siergiejewicz Chruszczow, I sekretarz Komitetu Centralnego partii radzieckiej, wygłaszał przez ponad cztery godziny podczas nocnego zamkniętego posiedzenia XX Zjazdu KPZR swój referat o zbrodniach Stalina, kilku delegatów zemdlało. To była rewolucja, przez niektórych porównywana do Wielkiej Październikowej.
Nikita Chruszczow. Do piętnastego roku życia pasał cielęta. W 1953 obalił Berię i został przywódcą radzieckiego mocarstwa. Czterdzieści lat temu w wyniku puczu na Kremlu został odsunięty od władzy.
64-letni Siergiej, ze swoją okrągłą twarzą, łysiejącą głową i niebieskimi słowiańskimi oczami, bardzo przypomina ojca - Nikitę Siergiejewicza Chruszczowa, którego Amerykanie dobrze pamiętają. W czasie słynnej "kuchennej debaty" z wiceprezydentem Nixonem zapowiadał przecież, jak to Związek Radziecki "doścignie i prześcignie", a potem na forum ONZ padły te złowrogie słowa: "Pogrzebiemy was", akcentowane uderzeniami buta w mównicę.