„Park Narodowy, który opiera się na założeniu minimalnej ingerencji człowieka, zmienił się niemalże w poligon” – piszą mieszkańcy terenów przygranicznych.
Na warszawskim brzegu Wisły trwa wycinka kilkuset drzew. Na odcinku ponad 2 km drwale szykują plac pod budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych, w tym wału i muru.
Rozmowa z prof. Maciejem Nowickim, ministrem środowiska w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego i Donalda Tuska, o ekologicznym bilansie 30 lat transformacji.
Przeciw inwestycji są ekolodzy, opozycja, większość ekspertów, Komisja Europejska i zdrowy rozsądek.
„W każde święta Kevin sam w domu, w każde wybory przekop Mierzei Wiślanej”. Politycy PiS zafundowali opinii publicznej kolejny spektakl propagandowy – inaugurację zapowiadanej od dawna budowy kanału.
W świetle opinii KE bladziutko prezentują się zapewnienia ministra, że to właśnie Bruksela, nakazując chronić siedliska i gatunki, domaga się intensywnej interwencji w Puszczy.
Rozmowa z Humberto Delgadą Rosą, dyrektorem do spraw środowiska w Komisji Europejskiej, o pomysłach rządu „dobrej zmiany” na przyrodę i o tym, jak się przed nimi bronić.
Łamanie ustawy o ochronie przyrody to dla polskich organów ścigania kwestia pośledniej kategorii. Większość takich spraw jest umarzana.
Prof. dr hab. Michał Woyciechowski polemizuje z artykułem 'Efekt motyla'.
Na mniej więcej miliard dolarów obliczają swoje straty właściciele krakowskich terenów, jeśli obejmie je unijny program Natura 2000. Sprytni deweloperzy mogą za to liczyć na zyski.