Nagroda za najlepszą pracę magisterską o PRL trafia w ręce Krzysztofa Bielawskiego za pracę pt. „Destrukcja cmentarzy żydowskich na terenach obecnej Polski po 1933 roku”.
Jury Konkursu na najlepszą pracę magisterską o PRL im. Mieczysława F. Rakowskiego w dniu 13 listopada 2019 r. przyznało I nagrodę oraz dwie równorzędne II nagrody.
Rozmowa z Anną Dobrowolską, laureatką Nagrody im. M.F. Rakowskiego, za pracę magisterską o prostytucji w czasach PRL.
Prezentujemy laureatów Nagrody im. Mieczysława F. Rakowskiego na najlepszą pracę magisterską o PRL.
W tegorocznej edycji nagrody ustanowionej przed trzema laty przez rodzinę Mieczysława F. Rakowskiego i redakcję POLITYKI, której był wieloletnim szefem, jury postanowiło przyznać nagrodę za najlepszą pracę magisterską o PRL Krzysztofowi Wałaszewskiemu za „Tysiąclatki: zbiórka społeczna, propaganda, architektura, budownictwo, polityka (1956–1972)”. Autor monografii zaprezentował bogaty warsztat badawczy oraz interdyscyplinarne i wielotematyczne spojrzenie na wybrany temat. Czytaj więcej o tegorocznej edycji nagrody ».
Tymczasem obejrzyjcie fotorelację z gali wręczenia nagród!
Prezentujemy zwycięzców nagrody im. Mieczysława F. Rakowskiego na najlepszą pracę magisterską o PRL.
Prezentujemy zwycięzców nagrody im. Mieczysława F. Rakowskiego na najlepszą pracę magisterską o PRL.
W konkursie biorą udział prace magisterskie z historii Polski 1945–89. Na zgłoszenia czekamy do 29 września 2017 roku.
Dwa lata temu redakcja POLITYKI ogłosiła konkurs na najlepszą pracę magisterską poświęconą historii PRL. Patronem nagrody został Mieczysław F. Rakowski, wieloletni redaktor naczelny tygodnika, polityk, autor wielu książek, m.in. wielotomowego „Dziennika politycznego”. W drugiej edycji konkursu Kapituła przyznała dwie równorzędne Nagrody. Więcej szczegółów tutaj.
Zobaczcie fotorelację z gali wręczenia nagród!