Prezentujemy Państwu 4 warte uwagi kolekcje z filmami wybitnych reżyserów, którzy zdążyli się już zapisać w historii kina światowego.
Michael Moore nie boi się posądzeń o tendencyjność. Choć w Polsce powinien.
Kontrowersyjny, antybushowski dokument „Fahrenheit 9/11” Michaela Moore’a, który zdobył niedawno Złotą Palmę w Cannes, bije w Stanach rekordy powodzenia. Wkrótce polska premiera – będziemy mogli wyrobić własne zdanie.
Obawy przed zamachami terrorystycznymi, zamieszki uliczne, protesty związkowców w Cannes dobrze korespondowały z wrzawą wokół nagrodzonego Złotą Palmą dokumentu „Fahrenheit 9/11” Michaela Moore’a – ostrego jak brzytwa pamfletu politycznego wymierzonego w prezydenta George’a Busha. Co tak naprawdę zwyciężyło: sztuka filmowa czy sztuka politycznej manipulacji?
Lewicowy dokumentalista Michael Moore znowu jest na pierwszych stronach amerykańskich gazet, mimo że nie widziano jeszcze jego nowego filmu „Fahrenheit 9/11”, który startuje właśnie w Cannes, ale w USA już ma poważne kłopoty.
Trzynastominutowa owacja na stojąco na festiwalu filmowym w Cannes, Oscar w Ameryce, Cezar we Francji, nagroda Stowarzyszenia Scenarzystów Amerykańskich. Na ekrany w Polsce wchodzą „Zabawy z bronią” Michaela Moore’a.