Był twórcą prężnej komercyjnej telewizji, ale nigdy nie pozbył się romantycznej, staromodnej wizji mediów jako dobra publicznego. Był niezwykłą syntezą realisty i marzyciela.
Mariusz Walter miał 85 lat. Był przez dziesiątki lat jedną z czołowych postaci polskich mediów, współtwórcą telewizji TVN i współwłaścicielem grupy ITI.
Mariusz Walter, współtwórca obchodzącej 20-lecie stacji TVN, o jej początkach, ludziach, programach oraz o tym, czym ta telewizja miała być, a czym jest.
Kryzys pomaga Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi i osłabia jego konkurentów. Stary styl zarządzania wygrał z nowoczesnym?
Wielkie piłkarskie emocje ogarnęły Polskę, której reprezentacja po raz pierwszy w historii gra na Euro. Wielka Loża Komentatorów „Polityki” zebrała się, by ocenić pierwsze trzy dni rozgrywek. W dyskusji udział wzięli: Mariusz Walter, Janusz Zaorski oraz redaktorzy „Polityki” Zdzisław Pietrasik i Sławomir Mizerski.
Rozmowa z Mariuszem Walterem, współwłaścicielem Legii Warszawa, o piłce, kibicach i rozróbie w Wilnie
O holdingu ITI zrobiło się ostatnio głośno: kupił piłkarską Legię Warszawa i festiwal piosenki w Sopocie, sprzątnął sprzed nosa TVP pojedynek Gołoty, a kolejny program TVN naraził się Radzie Etyki Mediów. Kiedy grupa Polsatu skupia się na interesach finansowych, a TVP po zmianie prezesów zajęta jest własnymi sprawami, telewizja TVN, okręt flagowy ITI, zajmuje pozostawioną przestrzeń. Mariusz Walter wyrósł na prawdziwego medialnego magnata.