Narasta sprzeciw wobec tradycyjnej psychiatrii. Zamiast u lekarzy pomocy szukamy w aplikacjach i poradnikach. Dwie książki próbują uporządkować ten chaos. Z różnym skutkiem.
Ketamina może być wybawieniem dla chorych na depresję, którym tradycyjne leki nie przynoszą ulgi.
Wpływ leków przeciwdepresyjnych na objawy nie tylko depresyjne, ale także lękowe i natręctwa, jest faktem. Alternatywą może być tylko magia lub teorie spiskowe.
Czy dzięki psychodelikom dokona się rewolucja w leczeniu depresji, a może nawet w całej psychiatrii?
Potrafią wyłudzać recepty, tłumaczyć, że od leków, które nie uzależniają, mają alergię. I dlatego muszą brać psychotropy. A psychiatrzy przyznają: rekordziści potrafią brać je przez kilka lat.
Marketing leków i parafarmaceutyków – czy nie powinien być ograniczony podobnymi regulacjami, jak reklamowanie papierosów i alkoholu?
Z doktorem Sławomirem Murawcem o Polsce na lekach antydepresyjnych i o zagrożeniach – ale też korzyściach – związanych z przyjmowaniem tych leków.
Jakie działanie mają środki, przepisywane na ADHD, depresję, czy schizofrenię? Ostatnie badania budzą niepokój.
Coraz więcej młodych, przebojowych sięga po antydepresanty. Jedni, bo przygniótł ich sukces. Drudzy, żeby osiągnąć jeszcze większy. Nie boją się ich brać, traktują niczym suplement diety. Boją się odstawić.
Dlaczego leki psychotropowe budzą na przemian tyle nadziei i tyle strachu?