Dorosły Spencer Elden, chłopczyk ze słynnej okładki, pozywa zespół, powołując się przy tym na prawa dotyczące dziecięcej pornografii. Cała sprawa budzi sporo kontrowersji i emocji.
Stary, brudny sweter, 20 postaci z brązu, Jezus sprzed 750 lat. Co je łączy? Aukcyjne rekordy osiągnięte w ostatnich dniach.
Nie, rock and roll dalej zarabia pieniądze, choćby miał występować na kroplówce. Jeśli cokolwiek umarło, to raczej wizja tego, że gwiazdy mają fajniejsze życie niż my.
Do historii przeszło zdjęcie z okładki „Nevermind”, na którym czteromiesięczny chłopiec płynie w basenie i ma przed sobą dolara na wędce.
Nawet fanów słuchanie tego albumu może przyprawić o frustrację.
Rozgorzały na nowo teorie spiskowe związane ze śmiercią Kurta Cobaina. Jego historia przypomina, że legenda gwiazd rocka rzadko pozwala im umrzeć ot tak, po prostu.
Rozmowa z Brettem Morgenem, reżyserem głośnego filmu dokumentalnego „Kurt Cobain: Montage of Heck”, który właśnie wchodzi do polskich kin.
W 20 rocznicę śmierci Kurta Cobaina świat nadal uważa Seattle za ostoję kultury młodzieżowej. Ale w Seattle jako jej centrum wskazują dziś na niedalekie Portland.
W spektaklu „Courtney Love” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego pojawia się wątek mizoginicznego i seksistowskiego charakteru kultury rockowej. Dziwne, że dotychczas problemu tego szerzej nie komentowano...
W 1991 roku ukazały się najgłośniejsze płyty Nirvany, Pearl Jam i Soundgarden. To największe sukcesy grunge, dla niektórych – ostatni taki wybuch muzyki rockowej w ogóle. A jak było naprawdę?