Kora żyła muzyką od zawsze, w książce Kubisiowskiej muzyka tworzy częściej tło niż pierwszy plan.
Pepolowi udało się sprawić, że głos Kory, jej śpiew i mowa swobodnie przekraczają granice światów i lokują się w nieskończoności.
O Korze, czyli Oldze Aleksandrze Sipowicz, rozmawiamy z Michałem Pepolem, który z archiwalnych zapisów głosu artystki stworzył autorską opowieść dźwiękową.
Są kolejne wersje jej piosenek, jest nowa książka biograficzna. Wokół Kory widać atmosferę niesłabnącego zainteresowania podobną do tej, jaka towarzyszyła ostatnio Agnieszce Osieckiej.
Piosenkarskie Opole przynosi w tym roku okrągłe rocznice występów Izabeli Trojanowskiej i Kory w 1980 r. oraz Anny Jurksztowicz w 1985 r. Przełomowych nie tylko dla Festiwalu Piosenki Polskiej – choć z bardzo różnych względów.
Natalia Przybysz o tym, czy weganizm jest polityczny, dlaczego warto pojawiać się w TVP, o Oldze Tokarczuk, Korze i Robercie Lewandowskim.
I nagle „stanęłaś ze słońcem twarzą w twarz”. Jesteś nam potrzebna, zostań z nami, „po prostu bądź” – mówił podczas ceremonii pogrzebowej Piotr Metz.
„Maa-nam być le-piej” – głosił jeden ze sloganów jej zespołu. Całe życie Kory było jak próba realizacji tego hasła.
Nie jestem mądrzejsza niż inni. Mam tylko pewnego rodzaju doświadczenia – mówi w rozmowie z POLITYKĄ wokalistka legendarnego Maanamu.
W wieku 66 lat zmarł nagle Marek Jackowski. Zostały piosenki, których znamy więcej niż faktów z jego biografii.