Bada molekularne podłoże przemiany komórek macierzystych w nowotworowe.
Możemy stworzyć komórki rakowe i otaczającą je tkankę, a następnie badać, jak bardzo nowotwór jest progresywny. Pod tym względem mamy niesamowite możliwości modelowania – mówi dr inż. Małgorzata Włodarczyk-Biegun, tegoroczna laureatka Nagrody Naukowej POLITYKI w kategorii Nauki ścisłe.
Firma zaangażowana w biznes „terapii” komórkami macierzystymi chce walczyć ze swoimi krytykami w sądzie. Między innymi żąda od dziennikarzy wielkich pieniędzy w ramach odszkodowania.
Czy polskim pacjentom ciężko chorym na covid-19 odebrano cudownie skuteczny lek? I czy w tej szkodliwej działalności uczestniczyła redakcja „Polityki” oraz radio TOK Fm?
EASAC i FEAM, europejskie akademie nauk, ostrzegają przed klinikami, które oferują „cudowne” terapie komórkami macierzystymi. Właśnie opublikowały raport o jasnych i ciemnych stron medycyny regeneracyjnej.
Ministerstwo nauki przeznaczyło właśnie 25 mln zł na badania nad koronawirusem. Oby część tych pieniędzy nie sfinansowała niepotwierdzonych i potencjalnie niebezpiecznych „terapii”.
Za terapie komórkami macierzystymi zdesperowani pacjenci muszą płacić dziesiątki tysięcy złotych, choć nie ma dowodów, że są skuteczne. A Ministerstwo Zdrowia udaje, że problemu nie ma.
Naukowcy opracowali metodę walki z uzależnieniem od kokainy. Istnieje szansa, że w przyszłości przed nałogiem będzie można się (w pewnym sensie) zaszczepić.
Prof. Józef Dulak o tym, co tak naprawdę potrafią wyleczyć komórki macierzyste.
Ludzi można już wyposażyć w udoskonalone oczy, ręce i nogi, a nawet kręgosłup lub organy wewnętrzne. Czy to świt ery cyborgów?