Książka angielskiego przyrodnika zaszokowała 160 lat temu konserwatystów i zachwyciła stronników postępu. Wbrew intencjom autora stała się biblią szarlatanów marzących o nowym człowieku.
Niedofinansowanie Muzeum Ewolucji wyziera niemal z każdego kąta. Ale to, co udało się tam pokazać przy tak mikroskopijnych nakładach, powinno raczej budzić podziw, nie krytykę.
Spokój jest iluzją, mówi David Krakauer, badacz złożoności, dyrektor Santa Fe Institute, gdzie Indiana Jones spotyka Einsteina.
To książka bezlitosna. Zwłaszcza dla czytelnika mającego ugruntowane przekonania co do natury świata, religii i moralności.
Rozmowa z prof. Danielem E. Liebermanem, antropologiem, o tym, czy człowiek zatrzymał ewolucję i jaka przyszłość czeka nasz gatunek
Rozmowa z prof. Richardem Wranghamem, antropologiem, o tym, jak gotowanie zmieniło małpy w ludzi
150 lat temu ukazała się książka, która na zawsze zmieniła nasz sposób myślenia o naturze i człowieku.
Rozmowa z prof. Andrew Knollem, paleontologiem, o tym, jak powstało życie
Dwaj XIX-wieczni myśliciele, którzy wywarli olbrzymi wpływ na intelektualną i polityczną historię ludzkości, mieszkali od siebie niespełna 30 km, gdy powstały ich najważniejsze dzieła. Karol Darwin w swej posiadłości Down House, w podlondyńskim hrabstwie Bromley, a Karol Marks w skromniejszych warunkach w londyńskiej dzielnicy Kentish Town.
Ateiści to jedno z najbardziej niewidzialnych środowisk w Polsce. Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów powstało po to, by to zmienić. Jego kolejne oddziały pączkują w całym kraju.