Po wyborach MEiN wywiesił białą flagę, młodzież w spokoju rozwiesza więc na szkolnych korytarzach tęczowe chorągiewki. Choć jednak pokonana prawica nie kąsa, to – przekonują inicjatorzy „Tęczowego piątku” – nie jest jeszcze bezzębna.
Tym, co czyni „Inwazję” wyjątkowo obrzydliwą, nie są powtarzane w kółko kłamstwa i oszczerstwa, lecz coś, co odróżnia ten reportaż od innych materiałów emitowanych w mediach publicznych. A chodzi o dwie sprawy.
Z rozdania najważniejszych nagród LGBT+ w Polsce zapamiętamy brawurową konferansjerkę Oli Petrus, wzruszające wspomnienie Kim Lee, rozbrajającą Janinę Bąk i… metrykę nagrodzonych; po statuetki sięgnęli głównie milenialsi. „Polityce” tłumaczą, o jaką Polskę walczą.
Lista zaangażowanych i popierających akcję „Wolna Szkoła” jest imponująca – liczy kilkadziesiąt organizacji, nie tylko działających na polu oświaty, jak ZNP czy „Edukacja w działaniu”. Może wreszcie uda się wyjść poza określoną bańkę?
Kampania Przeciw Homofobii chce ulżyć tym, którzy walczą z homo- i transfobią. I to nie tylko na pierwszej linii frontu.
Wyróżnienia Kampanii Przeciw Homofobii połączyły kilka pokoleń osób i sojuszników LGBT+. Po stronie polskich mniejszości stanęło też 50 dyplomatów ze świata.
Polska, lato 2020 r. Aktywistka LGBT trafia na dwa miesiące do aresztu. Policja metodą brutalnej „łapanki” zatrzymuje 48 osób. Radiowozy pilnują w stolicy figury Chrystusa, a rząd potępia tęczę na pomnikach.
Minister Zbigniew Ziobro obecność tęczowych flag na demonstracjach w obronie sądów nazwał próbą przeorania ojczyzny i bitwą, w której chodzi nie tylko o sądy.
Aktywiści alarmują – ten trend powinien się wreszcie skończyć.
Wśród państw europejskich gorzej jest tylko na Litwie i Łotwie (zajmują wspólnie ostatnie miejsce).