Skąd sukces w powstrzymywaniu pandemii? Tajlandii, Singapurowi i Wietnamowi pomogła mieszanka zwyczajów, autorytaryzmu i dobrych decyzji władz.
Po Chinach kolejne kraje w Azji chcą ograniczać import śmieci z bogatych państw.
39 lat po upadku reżimu Czerwonych Khmerów w Kambodży sąd po raz pierwszy uznał go za ludobójczy.
Na głowę aktorki posypały się gromy – jak można traumatyzować dzieci, które i tak wiele w swoim życiu już przeszły?
Fryzjer to świątynia, w której codziennie dokonuje się cudowne przeobrażenie. Pod wpływem makijażu (który potrafi trwać nawet trzy godziny), fryzury, stroju i kilku drobnych trików w sposób niemal magiczny z osobników o trudnej do zidentyfikowania płci powstają uwodzicielskie kobiety.
Kambodża po latach rozlicza się z krwawą przeszłością. W pogrążonym w nędzy kraju mało kto pamięta, że tysiąc lat temu powstała tu jedna z najwspanialszych na ziemi cywilizacji.
Preah Rumkel, maleńka miejscowość położona na północy Kambodży, tam, gdzie Mekong, przekraczając granicę z Laosem, przechodzi w wodospady. Sascha Schützenmeister z Hamburga w towarzystwie dwóch Kambodżan rusza właśnie na poszukiwanie żab. Zbierają je na polach, nad rzeką i – w łazience. – Tam zawsze się jakaś znajdzie – mówi Sascha.
Archeolodzy odkryli w Kambodży pochówki uzbrojonych kobiet. Czyżby istniała kraina, której broniła armia wojowniczek?
Angkor to nazwa miasta, które w XII w. miało milion mieszkańców, i bogatego królestwa obejmującego dzisiejszą Kambodżę, Tajlandię, Wietnam oraz Laos. W tym roku nie musimy jechać tak daleko, by poznać jego historię i tajemnice.
Khmerowie z roczników od 1972 w górę nie mają matek ani ojców. Ani wspomnień z piaskownicy, ani zdjęć na huśtawkach. Pokolenie wychowane w doświadczalnych przedszkolach-obozach pracy skończyło wojnę, zaczęło odbudowywać więzi. Dziś ciotka – własna, rodzona – jest cenniejsza niż karabin. Ale karabin ciągle cenniejszy niż dom albo pole.