Przyjaciele Jacka Sasina, Ryszard Madziar i jego żona Jolanta, jak tysiące innych partyjnych działaczy stracili posady w państwowych spółkach. Należą jednak do tych szczęściarzy, których Sasin wciąż holuje. Ich kariera mówi wiele o czasach rządów PiS.
O szwindlu Collegium Humanum budującym zaplecze PiS oraz o polityce historycznej grającej na korzyść prezydenckiego kandydata Karola Nawrockiego. Karolina Lewicka rozmawia z Anną Dąbrowską i Katarzyną Kaczorowską.
W PiS jest nerwowo, przygasłe konflikty ożyły. Przypomniał o sobie były europoseł Krzysztof Jurgiel, oskarżający o kłamstwa Jarosława Kaczyńskiego, Jacka Sasina i Karola Karskiego. Ale najciekawiej jest wokół Mateusza Morawieckiego.
Ciemne chmury zbierają się nad byłym wicepremierem Jackiem Sasinem. Prokuratura bada wątek narażenia przez niego na straty PKP Cargo oraz finansowania kampanii wyborczej spoza oficjalnych źródeł. Przybywa również pytań o charakter znajomości Sasina z prezesem PKOl Radosławem Piesiewiczem.
Iga Świątek zakończyła wielkoszlemowy US Open na ćwierćfinale; policja przeszukała lokale narodowców; PKP Cargo doniosło do prokuratury na Jacka Sasina; RPP zdecydowała ws. stóp procentowych; katolicka szkoła, która nie przyjęła córki Szymona Hołowni, wydała oświadczenie.
Miało boleć, ale się udać. Scenariusz sojuszu PiS i Konfederacji w podlaskim sejmiku wydawał się oczywisty – PiS do większości brakowało jednego głosu, wystarczyło dogadać się z radnym Konfederacji, nawet oddając fotel marszałka. Nie udało się, bolało i tak.
„Polityka” dotarła do wykazu 63 uczelni, na których kandydaci do rad nadzorczych zdobywali MBA. Najwięcej dyplomów przynosili z Collegium Humanum i z jeszcze jednej uczelni rektora Pawła C.
Studniówka rządu Tuska; Polacy krok bliżej Euro 2024; NIK ostro o działaniach rządu Morawieckiego w czasie pandemii; za co Trybunał Stanu dla prezesa NBP Adama Glapińskiego; szczyt w Brukseli.
Kancelaria premiera wydała w pandemii blisko 200 mln zł na środki ochronne. Szkopuł w tym, że zakupy zlecono m.in. firmie, która wcześniej z Chin sprowadzała akcesoria do makijażu, m.in. pędzelki. A dzisiaj już nie istnieje.
Ostatni dzień w pracy Daniela Obajtka zbiegł się z prezentacją raportu NIK na temat fuzji Orlenu z Lotosem. Najważniejsze wnioski? Aktywa Lotosu zostały sprzedane co najmniej 5 mld zł poniżej wartości, a z obowiązków kontrolnych i nadzorczych przy tej transakcji nierzetelnie wywiązał się minister aktywów państwowych.