Młodzi ludzie dużo o sobie wiedzą, wsłuchują się w siebie. I czują, że są coraz bardziej akceptowani w nienormatywności – tłumaczy prof. Grzegorz Iniewicz, psycholog kliniczny i psychoterapeuta z Instytutu Psychologii UJ.
Czytając o doktór Zofii Sadowskiej, trudno przegnać myśl o świeżej sprawie Margot czy o łamiącej seksualne tabu Michalinie Wisłockiej.
Co się stało, że temat homoseksualizmu znów rozpalił polskie życie polityczne? Dlaczego orientacja i tożsamość płciowa budzą tyle emocji, a ci, którzy wymykają się heteronormatywnej sztancy, tyle lęku i wrogości?
Rozmowa z prof. Włodzimierzem Lengauerem o tym, czy starożytni Grecy odróżniali pedofilię i pederastię oraz byli tak rozwiąźli, jak to sobie dziś wyobrażamy.
Nie ma lobby homoseksualnego w Watykanie – pisze w najnowszej książce „Sodoma” Frederick Martel. Jest za to homosystem, złożony z autonomicznych, nieświadomych siebie nawzajem środowisk.
Rozmowa z Pawłem Dobrowolskim, teatrologiem i aktywistą LGBT związanym z Grupą Polskich Chrześcijan Wiara i Tęcza, o tym, co przyciąga osoby homoseksualne do kapłaństwa i jak czują się w Kościele.
Naukowe dociekanie, czy za orientację seksualną odpowiadają geny, czy środowisko, trwa od lat. Najnowsze badania pokazują, że sprawa jest bardzo złożona.
Impreza odbędzie się już po raz trzeci, lecz w tym roku stała się przedmiotem szczególnie nienawistnej nagonki.
Kto by pomyślał, że życie uczuciowe muppetów wywoła tyle emocji. A jednak internet zalały artykuły z identycznymi nagłówkami: „Bert i Ernie to para!”.
Geje i lesbijki nie budzą już takiej sensacji. Ale jeszcze kilkanaście lat temu coming out był dużo trudniejszy, często mógł oznaczać agresję ze strony najbliższych czy utratę pracy.