Melania Trump, tak jak mąż, nie ma poglądów, kłamie – lub żyje w wymyślonej przez siebie rzeczywistości, w którą sama uwierzyła. Oboje bezwstydnie wykorzystują swoją pozycję, żeby dorabiać na boku.
Kto może ubiegać się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych? Na czym polegają prawybory? Reprezentanci której partii częściej zasiadali w Białym Domu? Wyjaśniamy.
Radykalne postulaty byłej sekretarz stanu mogą wywołać w Warszawie popłoch. Częściowo oddają jednak trendy polityki obronnej i zbrojeniowej USA, choć zdradzają oderwanie od rzeczywistości.
Hillary Clinton udzieliła wywiadu „Guardianowi”, w którym wzywa Europę do ograniczenia imigracji spoza kontynentu. Jej oświadczenie spotkało się z natychmiastową polemiką.
Polityczni przeciwnicy Donalda Trumpa, w tym Hillary i Bill Clintonowie oraz Barack Obama, odebrali przesyłki z bombami rurowymi. Władze twierdzą, że był to zamach terrorystyczny.
Skończmy z sondażami w polityce – apelują badacze mediów. Bo rzeczywiście, gdyby wierzyć sondażom, świat powinien wyglądać dziś zupełnie inaczej.
Amerykanie coraz dobitniej sprzeciwiają się wyborowi Donalda Trumpa na prezydenta.
Donald Trump nie ma kwalifikacji na prezydenta USA – tak uważa dwie trzecie Amerykanów. To dlaczego na niego głosowali? Bo gniew i pragnienie zmiany są silniejsze niż strach przed ignorantem w Białym Domu.
Wypowiedzi Donalda Trumpa po wyborach i jego pierwsze nominacje wskazują, że pragnie przynajmniej pokazać się z innej strony niż w kampanii wyborczej.
Czy Demokraci mają szansę wygrać kolejne wybory?