W świecie, w którym naszą uwagę i wolny czas w coraz większym stopniu pochłaniają media i rozrywki cyfrowe, szansą na pielęgnację relacji z innymi są nowoczesne gry planszowe.
Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.
W gry planszowe i karciane gramy od wieków. W domach, wojennych okopach, knajpkach. I teraz, podczas pandemii, nawet... w sieci.
Gdy już zmęczy nas oglądanie filmów i gry wideo, warto wrócić do zabaw analogowych. Oto propozycje dla rodzin z dziećmi w różnych przedziałach wiekowych.
Szare, kiepskie i monotonne życie w PRL okazuje się dziś zaskakująco wdzięcznym tematem dla producentów kolorowych i emocjonujących gier planszowych.
Na wiele lat przed tym, jak magiczny świat „Gry o Tron” odkryli fani seriali, o panowanie nad krainą Westeros walczyli miłośnicy planszówek. O ile bowiem serial fabułę zawdzięcza książkowej sadze „Pieśń Lodu i Ognia” George'a R.R. Martina, o tyle już swój tytuł – grze planszowej „Gra o tron”.
Przez 10 lat robili niestandardowe kości do gier fabularnych, kupowane na całym świecie. Teraz chcą podbić rynek Dice+, elektroniczną kostką, która pozwoli przenieść tradycyjne gry planszowe na tablety i ekrany telewizorów.
Kiedyś były drewniane klocki, bączek, szmaciana lalka. A dziś? Czym się bawią polskie dzieci, jeśli nie siedzą przed telewizorem, konsolą do gier lub komputerem? Oto poradnik dla wszystkich dorosłych, którzy przed Dniem Dziecka stają przed wyborem: bierki czy Power Rangers?
Człowiek bawi się od zawsze. Dzisiaj gry towarzyskie to tylko jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu, przed tysiącami lat przypisywano im dużo większe, mistyczne znaczenie.
Weźmy słowo implant. Dla zwykłego użytkownika języka polskiego to ciało obce wszczepione do organizmu. Dla scrabblisty to zgrabna siódemka z samogłoską na początku, a także lekceważące określenie gracza operującego szerokim słownictwem, ale niepotrafiącego podać choćby przybliżonego znaczenia większości używanych słów.