Zmiany muszą być szybkie, adekwatne i odważne. Czy AgroUnia reprezentująca środowisko rolnicze będzie sprzymierzeńcem, czy wrogiem w walce o przyszłość rodzaju ludzkiego?
Uparcie trzeba powtarzać, że nie ma czegoś takiego jak opłata klimatyczna UE, nie ma danin obciążających obywateli, a są obowiązki nałożone na przedsiębiorców. Obowiązki, o których wiedzieli od bez mała 20 lat i mieli czas się przygotować.
Uchodźstwo klimatyczne to nie jest temat przyszłości – dzieje się już teraz i najbardziej dotyka Globalnego Południa. Polska Akcja Humanitarna szacuje, że do 2050 r. nawet miliard osób na świecie może być zmuszonych do migracji.
Aktywizm jest sam w sobie trudny. Dodaj do tego islamofobię i robi się naprawdę ciężko – opowiada Fazeela Mubarak, aktywistka klimatyczna z Kenii.
Czas najwyższy na refleksję nad szkodami społecznymi wyrządzanymi przez tę kopalnię – pisze aktywistka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
Cały czas rozwijane są technologie, które są alternatywą dla badań na zwierzętach. Jaki stosunek mają do nich naukowcy? I jak filozoficzne i etycznie teorie wpływają na nasze relacje ze środowiskiem naturalnym?
Rządowe chodzenie na prawne skróty zaczyna się mścić. Greenpeace wystąpił o unieważnienie koncesji dla kilku dużych kopalń węgla kamiennego na Śląsku. Na końcu sprawa trafi zapewne do Brukseli, która już raz stwierdziła, że wydając koncesję, Polska naruszyła unijne prawo.
Aktywiści Greenpeace od paru dni blokują import węgla w porcie w Gdańsku. 10 osób zdecydowało się spędzić noc na dźwigach przeładowujących węgiel i zablokować ich pracę. Po co?
Kaczyński i Schetyna – a także wszyscy pozostali polscy przywódcy – nie zmienią swojego nastawienia do węgla i klimatu, dopóki nie zmusi ich do tego jasno wyrażone oczekiwanie wyborców.
Rex Weyler, współzałożyciel ekologicznej organizacji Greenpeace, o świecie przypominającym korporację, green-washingu, iluzji wzrostu i nadreprezentacji socjopatów.