Rolnicy w Azji wreszcie mogą uprawiać ryż, który ratuje przed ślepotą. Czekali na niego prawie dwie dekady.
Genetycznie zmodyfikowane organizmy mają pomóc chorym na Covid-19.
Skąd się wziął koronawirus? Oczywiście z laboratorium wojskowego, sieci komórkowej 5G oraz GMO. Oto ranking okołopandemicznych teorii spiskowych.
Świat pewnie nie usłyszałby o koncernie Monsanto, gdyby nie Ernest Jaworski. O nim zaś słyszał mało kto. Podobnie jak o drugim Polaku, który pracował dla firmy.
Wreszcie doczekaliśmy się porządnych filmów o GMO. Najnowszy jest polskiej produkcji.
W 2012 r. pewien Francuz mocno nastraszył świat. Opublikowane właśnie wyniki badań definitywnie obalają jego sensacyjne tezy na temat GMO.
Bangladesz jest pierwszym azjatyckim krajem, który zezwolił na uprawy jadalnej rośliny zmodyfikowanej za pomocą narzędzi inżynierii genetycznej. Dlaczego inne wciąż się wahają?
Sąd w Kalifornii przyznał rekordowe odszkodowanie Amerykaninowi, który uważa, że za jego nowotwór odpowiedzialny jest wieloletni kontakt z Roundupem. Producent herbicydu – Monsanto – odwoła się od wyroku.
TSUE – mimo rekomendacji rzecznika – orzekł, że organizmy uzyskane w drodze mutagenezy stanowią GMO. Skazał tym samym Europę na pozostanie w rolniczym skansenie.
Naukowcy uzyskali świetne narzędzie genetyczne do hodowli roślin. Od europejskich prawników i polityków zależy, czy będzie można je wykorzystać.