Zachodnia technika i taktyka zmiażdżyły osłabioną i uzbrojoną w sowiecki sprzęt armię Iraku. Ale ta wojna odwróciła uwagę Zachodu od Rosji i dała jej setki argumentów przeciwko amerykańskiemu interwencjonizmowi. Skutki odczuwamy do dziś.
Klęski żywiołowe to zawsze testy z przywództwa. Donald Trump rok przed walką o reelekcję nie może sobie pozwolić na oblanie tego egzaminu. Zwłaszcza że już jeden zawalił.
Jeb Bush, faworyt republikanów w walce o Biały Dom, przyjeżdża pokazać się Polakom. Zawsze uważano go za zdolniejszego od brata‑prezydenta, ale w polityce wiodło mu się gorzej.
Napisana ze swadą ghost-writerów, lecz nie bez osobistego nadzoru pisarskiego ze strony autora, który samokrytycznie przyznaje, że zawsze największe problemy miał z językiem angielskim.
O gafach popełnianych przez polityków i ich przyczynach mówi w wywiadzie dla POLITYKA.PL prof. Wojciech Cwalina.
Film o Bushu: oscylując między satyrą a karykaturą
Co się wydarzy 20 stycznia w Waszyngtonie? Co powie pełnemu oczekiwań narodowi następca Lincolna w roku 2009?
Odchodzący prezydent w Ameryce wzbudza już nawet litość, nieładnie kopać leżącego.
Dwa i pół tygodnia przed wyborami na ekrany w USA wszedł film Olivera Stone’a „W”, biografia George’a W. Busha. Na ekranie oglądamy dość przerażający portret człowieka, który stał się symbolem degradacji prestiżu Ameryki.
Nowy prezydent będzie przewodził państwu, które coraz trudniej nazywać supermocarstwem. Wielkie załamanie finansowe stanowi w istocie oskarżenie amerykańskiego sposobu życia. Pozycja USA w świecie słabnie. Czy Ameryka znajdzie w sobie nową energię?