Z okazji 30-lecia PRL Edward Gierek wręczył Leonidowi Breżniewowi Krzyż Wielki Orderu Virtuti Militari. Czy zszargał polską świętość, czy zamydlił oczy łasemu na honory gensekowi, by otwierać Polskę na Zachód?
O książce „Wielkie rozczarowanie. Geneza rewolucji Solidarności” Wiesław Władyka rozmawia z jej autorem Marcinem Zarembą.
O wolności bez kontroli dorosłych oraz rozpowszechnionej wobec dzieci i między nimi przemocy opowiada Marcinowi Zarembie prof. Barbara Klich-Kluczewska.
Jak wyhodować rewolucję w państwie rozdawnictwa i propagandy sukcesu – mówi prof. Marcin Zaremba.
Przy okazji premiery serialu „Brokat” rozmawiamy o prostytucji – a może po prostu pracy seksualnej – doby PRL.
„Słowo »kurwa« szło z ust do ust. Powtarzano, wykrzykiwano ceny cukru, kaszy, mąki, masła” – tak zareagowano na inflację w czerwcu 1976 r.
Edward Gierek był facetem z krwi i kości. Z ambicjami, słabostkami, obawami... Z europejskim bagażem. Kim był, zanim los się od niego odwrócił i zepchnął go w polityczną otchłań? Oto opowieść w kilku odsłonach.
Film „Gierek” ma tyle wspólnego z realiami PRL lat 70., co wioska Gallów Obelixa z podbojami Imperium Romanum. Chciałoby się krzyczeć, jak kreskówkowi Rzymianie: Ratunku!
Na tle pierwszych sekretarzy PZPR Edward Gierek prezentuje się nie najgorzej. Z nostalgią wspomina go wielu seniorów, sympatią darzą też niektórzy młodzi o lewicowych poglądach. Na pytanie, jakie są tego powody, „Gierek” Michała Węgrzyna nie odpowiada.
Dlaczego pszczoły z całej Polski zleciały się na zjazd partii? Poczuły lipę. Ten i podobne dowcipy wyrażały opinie obywateli o władzy. Lata 70. to ich złota era.