Zbiór felietonów Masłowskiej „Sen o Warszawie” ukazał się w Wydawnictwie Literackim w ubiegłym roku, a w tym w serwisie Storytel pojawia się w formie audiobooka, w genialnym, pełnym emocji wykonaniu Krystyny Jandy.
Rozmawiamy o tym, w jaki sposób Dorota Masłowska w najnowszej książce wgryza się w ludzkie fantazje.
„Magiczna rana”, bardzo udana nowa książka Doroty Masłowskiej, pokazuje, że nie jest tak pięknie, jak byśmy chcieli. Nie nadążamy za zmianami w języku – nie powstrzymują wykluczeń ani przemocowości.
Na długiej liście nominacji znalazły się tytuły bardzo głośne w ubiegłym sezonie, ale i takie, które zasługują na nieco więcej czytelniczej uwagi. I Nike pewnie w tym pomoże.
Zaproszenie Doroty Masłowskiej do katalogu SBM wydawało się rok temu świetnym ruchem wizerunkowym dla tej popularnej wytwórni rapowej.
Ankieta powołanego przez Piotra Glińskiego Instytutu Literatury i „Nowego napisu” to generalnie groch z kapustą, w którym dawne spory o literaturę mieszają się ze współczesnymi sporami ideowymi i politycznymi.
Jednym z największych dramatów dzisiejszego życia umysłowego są opinie wydawane w jedną sekundę. Mają je ludzie, którzy uważają, że wiedzą. Jedyne, co wiemy, to że poruszamy się w galarecie informacji, że budujemy swoje poglądy ze śmieci – mówi Dorota Masłowska, laureatka przyznanej przez „Politykę” nagrody Kreator Kultury.
Za zrewolucjonizowanie języka literatury, za ukształtowanie polskiej muzyki popularnej ostatnich dekad i za malarstwo, które sprawiło, że całe pokolenie twórców uwierzyło w swoją szansę na międzynarodowy sukces.
Mówienie Masłem jako podstawa lansu, czyli historia o tym, jak „Wojna polsko-ruska…” przeorała polską literaturę.