W dążenie do długowieczności ostatnio solidnie inwestuje branża technologiczna. Już dziś żyjemy dłużej, teraz chcemy się też nie starzeć.
Osławione w mediach strefy zamieszkane przez szczęśliwych stulatków po uważniejszym spojrzeniu wypadają blado. Im bardziej wiarygodne statystyki, tym mniej spektakularnych anomalii.
Rozmowa z fizjoterapeutą i dietetykiem Julianem Sobiechem o tym, dlaczego warto dożyć sędziwego wieku, łapać słońce, morsować i odmładzać raczej umysł niż ciało.
O zaskakującym wyniku obserwacji przeprowadzonych także w Polsce donosi magazyn „Lancet”.
Emma Morano miała prosty przepis na długowieczność.
Wykształcenie przedłuża życie. Mężczyźni z dyplomem wyższych studiów żyją przeciętnie nawet kilkanaście lat dłużej od współobywateli, którzy zakończyli edukację na podstawówce.
Kiedy staniemy się nieśmiertelni? Na to zuchwałe pytanie nauka potrafi udzielić coraz więcej zaskakujących odpowiedzi.
Nieśmiertelność jest pociągająca. Gorączkowe poszukiwania eliksirów młodości budzą entuzjazm. Mało kto jednak pyta, kto utrzyma tę armię stulatków?
Wszyscy pragniemy żyć długo, ale każdy boi się zestarzeć. Czy można tak spowolnić zegar życia, by mimo upływającego czasu wciąż cieszyć się świetnym zdrowiem? Nasz poradnik – jak dożyć późnego wieku w dobrej kondycji – dedykujemy i starszym, i młodszym.
Drożdże i myszy żyją dłużej, gdy ograniczy się im dietę. Ostatnie odkrycia genetyków pozwalają lepiej zrozumieć tę zależność. Czy zaowocują lekami przeciwko cukrzycy, a może pigułką przedłużającą życie bez konieczności głodzenia się?