Oskar ma 22 lata. Ale już jest i sławny, i zasłużony dla Partii. Jako młodzieniec z ambicjami postanowił przy okazji wyborów stać się jeszcze sławniejszy. I dodatkowo zasłużyć.
Jak co wybory w mediach pojawiły się nawoływania, żeby zlikwidować ciszę wyborczą. Nie wszyscy wiedzą jednak, że to tak naprawdę kilka różnych zakazów. Nad każdym warto się zastanowić osobno.
„Musimy skończyć z sytuacją, kiedy prezes jakiejś partii wyznacza kierunek nie tylko prezydentowi, ale i całemu narodowi” – mówił w piątek Rafał Trzaskowski. Prezydent Andrzej Duda zapewniał, że każdy wynik wyborów przyjmie z pokorą. Obydwu kandydatom ostatniego dnia kampanii towarzyszyły żony i córki. Małgorzata Trzaskowska apelowała szczególnie do kobiet, żeby poszły w niedzielę głosować.
Nadchodzące wybory dopisują nowe wątki do starej dyskusji nad sensownością ciszy wyborczej, obowiązującej w świetle przepisów przeddzień głosowania i w jego trakcie.
O 13:30 PKW podała wyniki po przeliczeniu 99,49 proc. głosów. Wynika z nich, że PiS utrzymuje przewagę nad rywalami z 43,76 proc. poparcia. KO uzyskała 27,24 proc., Lewica – 12,52 proc., PSL z Kukiz ’15 – 8,58 proc., a Konfederacja – 6,79 proc.
13 października wybieramy 460 posłów oraz 100 senatorów. Jak głosować, w co się ubrać i czego nie publikować na Facebooku?
W czasach internetu cisza wyborcza wydaje się absurdem. Coraz więcej komentatorów żąda, by ją zlikwidować. Ale czy wiedzą co konkretnie? Czytając prasę i portale mam wrażenie, że nie bardzo.
W niedzielę 23 października, w dniu drugiej tury wyborów prezydenckich, w Legnicy zaspał palacz Jan B., co wstrząsnęło całą Polską, a zwłaszcza ramówkami telewizyjnymi. Ponadto pokazało się, że w naszym kraju mało kto mieszka tam, gdzie mieszka, oraz ma ten telefon, który ma.