Kto był w Polsce kolaborantem? Na to i na inne pytania odpowiada w rozmowie z Marcinem Zarembą prof. Piotr Majewski, autor książki „Brzydkie słowo na k. Rzecz o kolaboracji”.
Sąd warunkowo umorzył sprawę o znieważenie w 2016 r. nagrobku Bolesława Bieruta. Czy to koniec tradycji szanowania grobów?
Dewastacja grobu Bolesława Bieruta rozpoczęła dyskusję, czy aleje zasłużonych na polskich cmentarzach to odpowiednie miejsce na spoczynek komunistycznych dygnitarzy.
Najbardziej na uchyleniu ustawy przez Trybunał Konstytucyjny zależało Prawu i Sprawiedliwości.
Minister skarbu odmówił Warszawie wypłaty ostatniej transzy wsparcia. Do tej pory dzięki tym pieniądzom miasto spłacało roszczenia reprywatyzacyjne, wynikające z dekretu Bieruta.
Warszawa to największe w Polsce targowisko nieruchomości, i to najdroższych. Na pośrednictwach i wykupywaniu roszczeń można zarobić dziesiątki milionów złotych. Kim są ludzie, którzy się tym zajmują?
12 marca 1956 r. I sekretarz PZPR Bolesław Bierut zmarł w Moskwie. Paradoksalnie, został wykreowany z tego powodu na drugiego Reytana, bohatera, który drogo zapłacił za opór.
Przedstawiamy mało znany epizod przypadkowego pojmania rodziny Bolesława Bieruta w lecie 1946 r. Mówi on wiele o rzeczywistych zachowaniach antykomunistycznego podziemia.
O czym rozmawiali polscy i sowieccy towarzysze w czasie spotkań na najwyższym szczeblu? Jak świadczy publikowany tu dokument, tematyka bywała bogata – od zaleceń zmian personalnych w polskich władzach po zwiększenie pogłowia krów.