Akcja filmu dzieje się rok po wydarzeniach z finału serialu.
Los oszczędził im gilotyny i pożogi rewolucji, a socjalizm nie pozbawił przywilejów. Sami mieli dość rozumu, by mniej dbać o honor (dla szlachty polskiej wiele zajęć było poniżej godności), co o robienie pieniędzy.
Nie przemija niezdrowa fascynacja brytyjską arystokracją. Ale rekompensuje ją wielka literatura, która kwitnie na zapleczu tego zjawiska.
Louis Hardouin, francuski szef kuchni u księcia von Hochberg i księżnej Daisy, przez 20 lat fotografował idylliczne życie swej rodziny, z zamkiem Książ w tle – w kontraście do nieudanego małżeństwa swych pracodawców.
Wykład dobrze udokumentowany, dostarcza wielu mniej znanych informacji. Zachęcam do lektury.
Władimir Putin wraca na Kreml w aurze nowego cara. A co by było, gdyby odzyskali władzę potomkowie tego prawdziwego?
Niemcy oderwali się na moment od kryzysu i hucznie obchodzą 300-letnią rocznicę urodzin Fryderyka II Wielkiego, potomka arystokratycznego rodu Hohenzollernów. A przy okazji wzrosło zainteresowanie ekskluzywnym światem współczesnej niemieckiej arystokracji.
Jeden z piękniejszych zamków we Francji od lat jest ośrodkiem integrującym polską emigrację. Wiele rodzin mieszka w Montresor od wieków. Opowiada nam o tym Władysław Rybiński, współautor książki „Wyspa Montresor”.
Czy prezydentura Bronisława Komorowskiego jest dla arystokratycznych rodów zwieńczeniem dążeń do władzy? Co naprawdę łączy dziś błękitnokrwistych?
Jak stara szlachecka rodzina francuska, ludzie wykształceni i majętni, dali się omamić i sterroryzować prostackiemu szarlatanowi.