Opowieść o rewolucji pióra Artura Domosławskiego niesie uniwersalne przesłanie – przywraca nadzieję, że nie wszystko stracone, że inny świat jest nie tylko pożądany, ale i możliwy.
Przedstawiamy fragment nowej książki o Ameryce Łacińskiej pisarza i naszego reportera Artura Domosławskiego „Rewolucja nie ma końca”.
To prawie 900-stronicowe wydanie można traktować jako podsumowanie połowy życia.
Autor monumentalnego dzieła „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana” otrzymał Górnośląską Nagrodę Literacką Juliusz dla najlepszej biografii roku. „Rwane historie, same kłopoty, czyli cały Bauman i cały Domosławski”, mówiła w laudacji Agnieszka Dauksza.
W przypadku Nike mamy jak zawsze trudny do porównania zestaw ważnych książek z różnych gatunków. W tym roku są to trzy powieści, tom wierszy, biografia i dwie książki eseistyczno-naukowe.
Jest to dzieło olbrzymie, nie tylko objętościowo.
Artur Domosławski o swojej nowej książce „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana”.
Co takiego się stało, że w kraju zamierającego czytelnictwa na przełomie lutego i marca 2010 r. najgorętszym tematem debat publicznych stała się książka o nieżyjącym reporterze?
Biografia Kapuścińskiego, wydana w 2010 r., wywołała burzliwą dyskusję.
Nie jest to lektura łatwa. Często tchnie z tych opowieści taką beznadzieją, że aż ręce opadają. Ale chyba autor tak właśnie rozumie swoją reporterską misję.