Jaka jest rola organizacji broniących praw człowieka w czasie wojny? Czy powinny śledzić działania obu stron? Czy krytyka strony zaatakowanej jest zdradą? I jakie błędy popełniła AI przy publikacji raportu?
Mury nigdy nie były żadnym rozwiązaniem, są obchodzone. To narzędzie polityczne – uważa Agnès Callamard, sekretarzyni generalna Amnesty International, globalnej organizacji chroniącej prawa człowieka.
Szczęśliwie mi się tak udało, że nigdy nie byłem w tym kokonie obojętności, że usiłowałem posunąć świat chociaż o milimetr do przodu – pisał w sierpniu do uczestników Pol′and′Rock Festival.
Zdaniem organizacji broniącej praw człowieka znowelizowana niedawno ustawa o policji stanowi rażące naruszenie prawa do prywatności i wolności słowa.
Polska pozostawia setki ofiar samym sobie, bez żadnego wsparcia.
Salil Shetty, sekretarz generalny Amnesty International, która obchodzi właśnie swoje 50-lecie, o tym, że prawa człowieka są wszędzie takie same.
12 grudnia w południe rusza kolejny maraton pisania listów w obronie więźniów politycznych.
Rozmowa z Joaquinem José Martinez Perezem, Hiszpanem, który cztery lata spędził w celi śmierci w USA, opowiada, dlaczego walczy o zniesienie kary śmierci.
W maratonie pisania listów, który rozpocznie się w sobotę, chodzi o to, by zawalczyć choćby o jednego człowieka.
Trzy lata po zakończeniu drugiej wojny światowej, 10 grudnia 1948 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło w formie rezolucji Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Czy dokument ten przetrwał próbę czasu? Rozmowa POLITYKI z prof. Zbigniewem Hołdą, wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka