Justin Welby podał się do dymisji we wtorek późnym popołudniem, choć spekulacje na temat jego odejścia krążyły już od kilkunastu godzin. Jego los przypieczętował raport na temat naruszeń wobec ponad 130 ofiar.
Politycy brytyjscy wyrażają smutek i żal, ale mniej chętnie mówią o „reparacyjnej sprawiedliwości” i oficjalnych przeprosinach.
Brytyjscy posłowie będą debatować 29 listopada o „prawie do godnej śmierci”.
Mohamed Al-Fayed. Egipcjanin, miliarder, właściciel ikonicznych marek: Harrodsa w Londynie i Ritza w Paryżu, aranżujący związek rozwiedzionej księżnej Diany ze swym synem. W rok po śmierci okazał się jeszcze seksualnym drapieżnikiem.
25 października 1415 r. wojska Henryka V rozgromiły rycerstwo francuskie w bitwie pod Azincourt. Zwycięstwo to jest dla Anglików równie symboliczne jak dla nas pokonanie krzyżaków w 1410 r.
W rzadkim wystąpieniu publicznym dyrektor brytyjskiego wywiadu Ken McCallum ostrzega przed działaniami GRU w Europie i na Wyspach Brytyjskich na niespotykaną skalę. Padają jednak pytania o powód tego wystąpienia i motywy, które kierowały szefem MI5.
Zarząd NBP uchwalił olbrzymią podwyżkę dla Adama Glapińskiego; były poseł i znany przedsiębiorca Janusz P. zatrzymany; liderki Strajku Kobiet uniewinnione; niemal 60-letni spór o wyspy Czagos zakończony; gotowy jest raport o działalności podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.
Czym i gdzie jeździł Ryszard Czarnecki z PiS; Tusk cofnął kontrasygnatę do decyzji Dudy; nowa Komisja Europejska coraz bliżej; polskie służby rozbiły grupę dywersantów z Rosji i Białorusi; księżna Kate zakończyła cykl chemioterapii.
Zapłonęły miasta na Wyspach. Wojna Małej Anglii z Wielką Brytanią weszła w nową fazę. Jak ratować coraz mniej Zjednoczone Królestwo?
To miał być jeden z najniebezpieczniejszych wieczorów w najnowszej historii kraju – radykałowie zapowiadali setkę demonstracji przeciw imigrantom. Zamiast tego tysiące zwykłych Brytyjczyków wyszło na ulice, by dać im odpór.