Wniosek w sprawie usunięcia członka Rady Mediów Narodowych złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej. Tym samym rząd jest o krok od odzyskania większości w niekonstytucyjnym organie.
Sąd uznał jedną z decyzji pisowskiego szefa KRRiT za rażąco naruszającą prawo; szef MSZ ogłosił restrykcje wobec rosyjskich dyplomatów; Iga Świątek dominuje w Paryżu; Krzysztof Jurgiel opuszcza PiS; media społecznościowe mają nowy wzór męskości.
Do marszałka Sejmu wpłynął wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu Macieja Świrskiego, szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dokument zawiera 11 zarzutów. Wcześniejszy wniosek w sprawie szefa NBP Adama Glapińskiego trafił już do komisji.
Dziś do Sejmu wpłynął wniosek o postawienie szefa KRRiT Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu – poinformował Bartłomiej Sienkiewicz, szef resortu kultury.
W reportażu „Bielmo. Franciszkańska 3” Marcin Gutowski dał głos osobom, które ponad pół wieku temu były wykorzystywane i gwałcone w diecezji krakowskiej i nie otrzymały pomocy. Ale prawica spod znaku PiS robi, co może, by zamknąć drogę rozliczenia Kościoła i Jana Pawła II.
Nowa definicja gwałtu; szef KRRiT karze TVN; ważna uchwała Sejmu w sprawie Trybunału Julii Przyłębskiej; rządząca koalicja starła się o aborcję; ruszył turniej tenisa w Indian Wells.
Dowiemy się wkrótce, czy miliony „za wierność i gotowość” propagandystów PiS da się choć w części odzyskać. Z kolei Andrzej Duda chce sobie najwyraźniej powetować (nomen omen) sponiewieranie i poniżenie, w jakim tkwił za sprawą Kaczyńskiego, ale metodę obrał chyba najgłupszą z możliwych. Czy podpowiedział mu to demoniczny sufler Mastalerek?
Minister Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił postawienie TVP i innych mediów publicznych w stan likwidacji. Opinię publiczną rozpaliły doniesienia o zarobkach czołowych propagandystów PiS.
TVP w stanie likwidacji, zapowiedź nowej ustawy okołobudżetowej i rządowego zespołu ds. likwidacji Funduszu Kościelnego. Byli posłowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik wciąż na wolności. Wakacje kredytowe będą obowiązywać jeszcze przez cztery miesiące 2024 r.
Np. marszałków Sejmu i Senatu przed TS można postawić jedynie za nienależyte wykonywanie obowiązków prezydenta. Ale głosów wystarczy do uchylenia im immunitetu i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej za nadużycie władzy.