Ksiądz Tymoteusz Szydło chce odejść z kapłaństwa z powodu „kryzysu wiary i powołania”. Przez swoją mamę Beatę Szydło stał się najbardziej rozpoznawalnym w Polsce młodym księdzem. Dla polityków obozu władzy, obnoszących się ze swą religijnością, to kolejny wizerunkowy kłopot.
Polskie władze poszukają za granicą agencji PR, która specjalizowałaby się w zarządzaniu kryzysowym. I to w momencie, gdy nie mamy na świecie najlepszej prasy.
Rozmowa z dr. Sergiuszem Trzeciakiem, specjalistą od marketingu politycznego w Internecie, o wizerunku partii w sieci
Politycy próbują skrócić dystans do obywatela, trochę poklepać go po plecach, trochę mu się przypodobać. Można na tym zyskać jakieś punkty, ale też łatwo się potknąć przy wtórze śmiechu i szyderstw.
Jedni realizują swój wizerunek przez PR, inni poprzez zajmowanie się własną pracą. Uzyskanie obrazu dwa w jednym jawi się, oczywiście, jako ideał. Jednak osiągnięcie takiego stanu rzeczy nie jest sztuką łatwą.
Rozpoczął się nowy etap batalii o wizerunek prezydenta RP. Cel: reelekcja.
Narzekanie na rząd, a być może także deklaratywne dowartościowanie prezydenta, wydają się formą zbiorowej terapii dla tych wyborców Platformy, dla których uczucie, jakim darzyli tę partię przed dwoma laty, zmieniło się w irytujący związek z rozsądku.
Jak wszędzie – także w polityce – za winę należy się kara. Ale w polityce nic nie jest takie samo jak wszędzie. Wina i kara tracą tu swoje potoczne znaczenie, są umowne, stają się
Jak polityk chce ukraść, to się go nie powstrzyma. Można go tylko złapać i ukarać. Marna to pociecha. Bo każdy taki przypadek podważa zaufanie do państwa, partii, elit, demokracji, wszystkich dokoła. Czas stworzyć system, który politykom przywróci wiarygodność.
Nie można wykluczyć, że Misiak symbolicznie zapłacił nie tylko za swój przypadek, ale i za wicepremiera Pawlaka